CES 2016: Netflix już na konsolach PS3 i PS4 oraz w telewizorach LG

CES 2016: Netflix już na konsolach PS3 i PS4 oraz w telewizorach LG

CES 2016: Netflix już na konsolach PS3 i PS4 oraz w telewizorach LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.01.2016 16:15, aktualizacja: 27.12.2016 10:36

O Netflixie jest w tej chwili w Polsce bardzo głośno. Długo czekaliśmy na udostępnienie usługi w naszym kraju, więc nikogo to poruszenie zapewne nie dziwi. Pojawiły się też już pierwsze reakcje Sony i LG firm na tę wiadomość.

Na oficjalną aplikację Netflixa dedykowaną dwóm konsolom Sony nie musieliśmy długo czekać. Chociaż firma nie chwaliła się jeszcze konsolowym odpowiednikiem tej aplikacji, polscy gracze już wypatrzyli usługę w przeglądarkowej wersji sklepu PlayStation Store.

Przy okazji należy wspomnieć, że LG ogłosiło rozpoczęcie globalnej współpracy Netflixem. Ma to na celu rozwój internetowego przesyłania treści na żądanie. Działania obu film mają być kierowane do widzów z tych krajów, w których telewizja internetowa obecnie przeżywa największy rozwój, czyli zapewne tych, do których Netflix właśnie zagościł.

Czytaj więcej: Polacy chcieli Netflixa i dostali go, ale wciąż narzekają. Dlaczego? W materiale znajduje się także pełna lista spolszczonych filmów

Użytkownicy będą mieli dostęp do treści także w technologii 4K HDR. Koreański producent chwali się, że został wybrany na głównego partnera Netflixa głównie ze względu na „doskonałą jakość obrazu”. Serwis wyraził uznanie dla zaprezentowanego podczas targów CES 2016 telewizora LG 4K HDR OLED TV ze względu na czystą jak obrazu, wyraźny kontrast i dynamikę kolorów. Cóż innego mieli powiedzieć, przy nawiązywaniu tego typu współpracy firmy bardzo często mówią o sobie jak najlepiej, ale tutaj nie ma co ukrywać – OLED to OLED, a o jego zaletach dowiecie się z tego materiału: Oszukują nas czy nie? OLED naprawdę jest lepszy od LCD?. O samej współpracy nie wiadomo w tej chwili nic więcej

Netflix jest już dostępny na telewizorach LG Smart TV od 6 stycznia. Od tego momentu aplikacja Netflix (do pobrania z LG Store) pojawi się na telewizorach LG z systemem webOS 1.0. natomiast na Smart TV z webOS 2.0 będzie dostępna w II turach: od 6 stycznia oraz z końcem marca 2016. Z sprzęt z NetCastem 3.0/4.0/4.5 aplikację otrzyma z końcem stycznia 2016 (w zależności od harmonogramu aktualizacji).

Czytaj także: CES 2017 - najważniejsze informacje

Opr. _ SŁK _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)