CES 2015: Jeszcze szybsze karty klasy UHS-I 3 od Panasonica

CES 2015: Jeszcze szybsze karty klasy UHS-I 3 od Panasonica

CES 2015: Jeszcze szybsze karty klasy UHS-I 3 od Panasonica
Źródło zdjęć: © chip.pl
08.01.2015 12:32, aktualizacja: 08.01.2015 12:43

Na targach CES 2015 Panasonic pokazał między innymi nowe nośniki pamięci typu SDHC i SDXC należące do klasy UHS-I 3.

Nowe karty oferowane będą w pojemnościach 32 GB (SDHC), 64 GB (SDXC) i 128 GB (SDXC), ale najważniejszy jest oczywiście transfer danych. A ten naprawdę może imponować – 95 MB/s przy odczycie i tylko niewiele mniej, bo 90 MB/s przy zapisie, przy czym warto pamiętać, że Panasonic w swojej tak zwanej "złotej" serii podaje wydajność kart wyjątkowo skrupulatnie. Już wielokrotnie okazywało się w testach, że wyniki pomiarów odpowiadały deklaracjom producenta – częściej i dokładniej niż w przypadku innych nośników. Wszystkie karty spełniają też założenia standardu UHS-I w klasie 3 (U3).

Tak wysoki transfer podczas zapisu przyda się oczywiście do nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości i przepływności (4K lub jeszcze więcej), a także w czasie wykonywania zdjęć seryjnych. Jak na modele ze złotej serii przystało, oparte na pamięciach flash typu MLC karty są także wyjątkowo odporne na wysokie i niskie temperatury, promieniowanie, wstrząsy i wodę (7 klasa odporności).

Ceny nowych kart oraz ich dostępność rynkowa nie zostały na razie podane.

CES (Consumer Electronics Show) to najważniejsze targi elektroniki i nowych technologii na świecie. Odbywają się od 1967 roku i nieprzerwanie gromadzą największych producentów ze wszystkich liczących się na rynku dziedzin. Dzielą się oni swoimi nowymi osiągnięciami, prezentują produkty, które w najbliższym czasie trafią na rynek i przedstawiają plany na dalszą przyszłość. Impreza, aktualnie odbywająca się w Los Angeles, pomaga przewidzieć to, jak świat technologii będzie wyglądał przez najbliższy rok.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)