CES 2013: LG prezentuje zmywarkę parową TrueSteam

CES 2013: LG prezentuje zmywarkę parową TrueSteam

CES 2013: LG prezentuje zmywarkę parową TrueSteam
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.01.2013 10:52

Na targach CES 2013 firma LG Electronics zaprezentowała najnowszą zmywarkę parową, wyposażoną w technologię TrueSteam, która ma sprawiać, że zmywanie wstępne nie będzie potrzebne.

Technologia TrueSteam działa w trybie zmywania parowego, w którym gorąca para, za pomocą dysz, usuwa resztki jedzenia z naczyń. Temperatura oraz ciśnienie pary są regulowane przez wbudowaną wytwornicę pary. Dzięki temu, strumienie pary mają być wystarczająco silne, aby usuwać nawet przypalone lub wyschnięte resztki. Z kolei za skuteczność zmywania odpowiada silnik Inverter Direct Drive. Ze względu na bezpośrednie przeniesienie napędu z silnika do systemu rozpylania wody, umożliwia on optymalne dostosowywanie mocy do wsadu znajdującego się w zmywarce.

W nowym modelu dostępny jest również program parowy Steam Delicate, przeznaczony dla delikatnych naczyń, których często jest zbyt mało do zapełnia całej zmywarki, dlatego funkcja Steam Dual umożliwia stosowanie różnych ciśnień wody dla górnego oraz dolnego kosza.

Aby zapewnić większą swobodę wykorzystywania wnętrza zmywarki, zastosowano system EasyRack Plus pozwalający na zmienianie konfiguracji kosza. Każdy z trzech koszy jest przeznaczony do innego rodzaju naczyń: w dolnym koszu można umieszczać talerze, miski, garnki i patelnie, natomiast w górnym kubki i kieliszki do wina. Trzeci kosz jest przeznaczony na przedmioty, takie jak filiżanki do espresso, czy przybory kuchenne. Ponadto, wysokość trzeciego kosza można regulować, tak aby uzyskać więcej miejsca na duże przybory kuchenne, takie jak łopatki kuchenne, trzepaczki, czy szczypce do sałatek.

Funkcja Smart Diagnosis pozwala konsumentom na samodzielne diagnozowanie problemów, przy użyciu aplikacji na smartfona. Gdy zmywarka wymaga naprawy, po naciśnięciu przycisku Smart Diagnosis można rozwiązać problem kontaktując się z centrum serwisowym, dzięki czemu w wielu przypadkach można uniknąć kłopotliwego i kosztownego wzywania serwisu.

Opracowana przez firmę LG technologia LoDecibel oraz wielowarstwowa izolacja akustyczna przyczyniają się do obniżenia poziomu hałasu podczas pracy zmywarki - ma on wynosić 4. dB.

Źródło: informacja prasowa, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)