CES 2013: LG prezentuje nowe rozwiązania audiowizualne

CES 2013: LG prezentuje nowe rozwiązania audiowizualne

CES 2013: LG prezentuje nowe rozwiązania audiowizualne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.01.2013 13:21, aktualizacja: 07.01.2013 14:00

Firma LG Electronics podczas zbliżających się targów CES w Las Vegas zaprezentuje publiczności gamę urządzeń audiowizualnych na rok 2013. Wśród nich znajdzie się: system głośników 9.1 BH9430PW, zestaw głośnikowy Sound Bar NB4530A, odtwarzacz Blu-ray BP730 z funkcjami Smart TV, głośnik z podwójną stacją dokującą ND8630 oraz przenośny głośnik NP6630.

LG BH9430PW - system audio, który ma rywalizować z nagłośnieniem sal kinowych

BH9430PW to system głośników oferujący przestrzenny dźwięk. Wyposażony jest w system 9.1. różniący się od typowej konfiguracji 5.1 czterema dodatkowymi kanałami. System z procesorem dźwięku przestrzennego 3D analizuje zawartość brzmienia pod kątem jego dystrybucji w różnych kierunkach, dbając jednocześnie o właściwy poziom jego wyważenia. Firma LG zdecydowała się na zastosowanie w konstrukcji stożków dźwiękowych bardzo rozciągliwych włókien aramidowych. Producent zapewnia, że oferować one mają szeroką skalę dźwięku, w tym głębokie basy i niemal zerowe zakłócenia akustyczne.

System BH9430PW to również centrum rozrywki kompatybilne z technologią NFC (Near Field Communication). Dzięki niej możliwe jest bezprzewodowe tworzenie kopii zawartości urządzeń. System został wyposażony również w funkcje Smart TV, w tym możliwość korzystania z przeglądarki internetowej. BH9430PW to również stacja dokująca odtwarzacza iPod, umożliwiająca ładowanie urządzenia oraz dająca dostęp do zapisanych w nim treści. System BH9430PW został wyposażony również w nową funkcję oglądania programów nocą "Private Sound Mode". Dźwięk przekazywany jest z systemu za pośrednictwem stacji Wi-Fi, bezpośrednio do smartfona użytkownika bez zakłócania snu pozostałych członków rodziny.

LG System Sound Bar NB4530A - dopełnienie telewizorów wyższej klasy

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

System Sound Bar NB4530. to smukła konstrukcja o czarno-srebrnym wykończeniu, z technologią kanałową 2.1, głośnikami 310 W oraz procesorowi dźwięku przestrzennego 3D LG. Wszystkie funkcje znajdują się w zintegrowanym i kompaktowym głośniku. System Sound Bar ma wysokość 35 mm.

System obsługujący HDMI wraz ze zwrotnymi kanałami audio (HDMI ARC), pozwala na odtwarzanie dźwięku z telewizora bez konieczności podłączania dodatkowych kabli. Dzięki zgodności z technologią Bluetooth umożliwia strumieniową transmisję dźwięku ze smartfonów, tabletów oraz laptopów. NB4530. można dostosować do pomieszczenia, instalując go na kilka różnych sposobów - na ścianie, jako głośnik wolnostojący lub w pobliżu telewizora. Sound Bar korzysta z przestrzennego procesora dźwięku 3D.

LG BP730 - odtwarzacz LG Blu-ray 3D z funkcjami Smart TV

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie BP73. oferuje szeroką gamę wszechstronnych funkcji Smart TV, w tym funkcję wideo na żądanie (VOD) oraz opcję połączeń bezprzewodowych. Dzięki poszerzeniu współpracy z dostawcami treści firma LG daje swoim użytkownikom dostęp do programów rozrywkowych, niekoniecznie zapisanych na dyskach Blu-ray. Odtwarzacz BP730 obsługuje również NFC (Near Field Communication), dzięki któremu możliwe jest bezprzewodowe tworzenie kopii treści zapisanych w pamięci smartfonów oraz innych urządzeniach zewnętrznych.

Odtwarzacz Blu-ray od LG został wyróżniony nagrodą International CES Innovations 201. za "szerokie możliwości zaawansowanych funkcji."

Obsługa systemu BP73. możliwa jest dzięki pilotowi LG Magic Remote, który pozwala klientom poruszać się po opcjach kontrolnych urządzenia poprzez wskazywanie oraz przewijanie. Nowy odtwarzacz Blu-ray został wyposażony również w dwurdzeniowy procesor, obsługujący uniwersalną funkcję wyszukiwania All-in-One. To narzędzie równolegle gromadzi wyniki wyszukiwania dla platform VOD i aplikacji, aby następnie wyświetlić je w tej samej przeglądarce zapewniając użytkownikom łatwy dostęp do poszukiwanych treści.

LG ND8630 - bezprzewodowy głośnik z podwójną stacją dokującą do strumieniowej transmisji muzyki

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Głośnik ND863. z podwójną stacją dokującą umożliwia podłączenie i odtwarzanie muzyki zarówno z urządzeń z systemem iOS, jak i Android. Głośnik 80 W ładuje akumulatory wszystkich podłączonych urządzeń. Potrafi też rozpoznawać i bezprzewodowo odtwarzać pliki muzyczne zapisane na smartfonach, tabletach, laptopach i komputerach stacjonarnych obsługujących system Bluetooth lub technologię Apple AirPlay. Cylindryczną konstrukcję głośnika ND8630 uzupełnia nastrojowe oświetlenie, gdy inteligentny czujnik analizuje ilość generowanej energii przez źródła światła w otoczeniu urządzenia.

LG NP6630 - bezprzewodowy głośnik

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Najnowszy przenośny głośnik LG NP663. to wszechstronne urządzenie o mocy 20 W, obsługujące technologię NFC oraz AirPlay i Bluetooth do strumieniowego przesyłania muzyki z urządzeń przenośnych. Ten głośnik ma zapewniać długi czas odtwarzania nagrań bez konieczności podłączania urządzenia do prądu. NP6630 pozwoli cieszyć się dźwiękiem znacznie przewyższającym jakość audio oferowaną przez smartfony.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)