CES 2012: Surround Soundbar i nowe zestawy kina domowego od Samsunga

CES 2012: Surround Soundbar i nowe zestawy kina domowego od Samsunga

CES 2012: Surround Soundbar i nowe zestawy kina domowego od Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.01.2012 10:52, aktualizacja: 12.01.2012 11:16

Samsung Electronics zaprezentował na targach elektroniki użytkowej CES 2012 nową ofertę zestawów kina domowego.

Urządzenia zapewniają wysoką jakość obrazu i dźwięku, która zadowoli zarówno entuzjastów rozrywki domowej, jak i audiofilów. Flagowe produkty firmy Samsung to:

- Kino domowe Samsung HT-E6750. z 7.1-kanałowym dźwiękiem i odtwarzaczem Blu-ray 3D – pierwszy zestaw wykorzystujący opracowaną przez firmę Samsung autorską technologię hybrydowego wzmacniacza wyposażonego w lampy próżniowe. Bliźniaczy model tego kina domowego (HT-E6730W) jest zdobywcą nagrody CES Innovations Design and Engineering Award.

- Bezprzewodowy zestaw kina domowego Blu-ray 3. Samsung HT-E5500W – kino domowe, oferujące wyśmienity dźwięk surround i niepowtarzalną jakość obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p.

- Samsung Surround Soundbar HW-E55. z głębią dźwięku 3D – wielofunkcyjny głośnik tworzący wirtualny dźwięk surround.

Dyskusje na temat korzyści płynących z używania wzmacniaczy cyfrowych lub opartych na lampach próżniowych toczą się od dawna. Wielu użytkowników docenia czysty dźwięk, który wzmacniacze cyfrowe oferują przy zachowaniu niewielkich rozmiarów, ale często uważają też, że wzmacniacze oparte na lampach próżniowych generują pełniejszy i bogatszy dźwięk.

Technologia Crystal Amp Plus firmy Samsung dostępna jest w zestawach kina domowego HT-E6750. i HT-E5500W. Oferuje odtwarzanie czystego dźwięku cyfrowej jakości, jednocześnie chroniąc głośniki i słuchaczy przed potencjalnie szkodliwymi skokami głośności.

Zarówno model HT-E6750W, jaki i HT-E5500. posiadają wbudowaną obsługę komunikacji Wi-Fi, która zapewnia dostęp do świata rozrywki sieciowej i tysięcy aplikacji możliwych do pobrania ze sklepu Samsung Apps.

Samsung HT-E6750. to 1330 watowy, 7.1-kanałowy zestaw. Posiada cztery wysokie kolumny głośnikowe, o zwartym, minimalistycznym wzornictwie. Ruchome głośniki pozwalają regulować ich ustawienie. Zastosowane w zestawie bezprzewodowe tylne kolumny umożliwiają dowolne ich umiejscowienie bez konieczności stosowania kolejnego zestawu przewodów.

Membrany głośników wykonane są z włókna szklanego. Eleganckie wzornictwo zestawu HT-E6750. podkreślają lampy próżniowe, które podczas pracy emitują ciepłą, łagodną poświatę.

Składający się z sześciu głośników, 5.1-kanałowy zestaw HT-E5500. wyposażono w nową technologię dźwięku 3D firmy Samsung, która synchronizuje przestrzenną ścieżkę dźwiękową z obrazem 3D na ekranie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dzięki dwóm wejściom HDMI 1.4. zestaw HT-E5500W pozwala użytkownikom na podłączenie do niego w prosty sposób dekodera telewizji cyfrowej lub konsoli do gier. Urządzenie posiada też złącze dla urządzeń iPod/iPhone.

Samsung Surround Soundbar HW-E55. daje użytkownikom większą swobodę aranżacji i ustawienia głośników. Można go umieścić pod telewizorem lub podzielić na dwie osobne kolumny. Po przymocowaniu głośników do dołączonej podstawy pełnią funkcję tradycyjnego, 2.1-kanałowego zestawu kolumn.

Samsung Surround Sound Bar HW-E55. wyposażono w dwa wejścia i jedno wyjście HDMI, umożliwiające podłączenie zestawu do odtwarzaczy Blu-ray, dekoderów telewizji cyfrowej i konsol do gier. Obsługa zwrotnego kanału audio (ARC – Audio Return Channel) w HDMI łączy dźwięk i obraz, co eliminuje konieczność korzystania z osobnych przewodów audio. HW-E550 obsługuje komunikację w standardzie Bluetooth, umożliwiającą bezprzewodowe odtwarzanie plików muzycznych z innych urządzeń obsługujących ten typ komunikacji. Złącze USB umożliwia podłączenie kolejnych urządzeń.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Samsung Surround Soundbar HW-E55. ma niewielką średnicę i wagę - jej główny głośnik waży niecałe 2 kg i może być montowany na ścianie. Dzięki komunikacji bezprzewodowej do połączenia głośników i subwoofera nie są potrzebne przewody. Subwoofer pracuje w paśmie przenoszenia od 40Hz do 200Hz i może zostać umieszczony w dowolnym punkcie w pomieszczeniu bez utraty jakości dźwięku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)