CES 2012: 128-gigabajtowa karta SDXC z transferem 45 MB/s

CES 2012: 128‑gigabajtowa karta SDXC z transferem 45 MB/s

CES 2012: 128-gigabajtowa karta SDXC z transferem 45 MB/s
Źródło zdjęć: © chip.pl
11.01.2012 10:54

Najszybsza na świecie karta pamięci UHS-I SDXC

W czasie tegorocznych targów CES 2012 odbywających się w Las Vegas, Sandisk zaprezentował najszybszą na świecie kartę pamięci UHS-I SanDisk Extreme SDXC o pojemności 128 GB.

Karta UHS-I SanDisk Extreme SDXC 12. GB jest oparta na nowej architekturze Ultra High Speed (UHS-I) i jest przeznaczona do nagrywania wielu godzin najwyższej jakości treści wideo. Karta oferuje szybkość klasy UHS Speed Class 1, która ma przewyższać wymagania dotyczące szybkości nagrywania typowe dla szczególnie wymagających zastosowań technologii wideo - od filmów domowych nagrywanych aparatami DSLR, po wysokiej jakości treści rejestrowane w technologii 3D.

Nowy model oferuje szybkość odczytu/zapisu na poziomie 4. MB/s, umożliwiając osobom fotografującym m.in. rejestrowanie serii zdjęć w wysokiej rozdzielczości przy użyciu trybu zdjęć seryjnych, a następnie szybkie przenoszenie utworzonych plików do komputera.

Według producenta szybkość karty pozwoli przesłać do komputera godzinny film wideo w rozdzielczości Full HD w pięć minut, a partię 50. zdjęć w wysokiej rozdzielczości w zaledwie minutę. Ponadto karta UHS-I SanDisk Extreme SDXC posiada wbudowany przełącznik ochrony przed zapisem, który pomaga zapobiegać przypadkowej utracie cennych danych.

Karty UHS-I SanDisk Extreme SDXC dostępne są w wersjach o pojemności 6. GB i 128 GB, w sugerowanej cenie odpowiednio 700 PLN i 1100 PLN. W Polsce nowe karty dostępne będą w I kwartale 2012 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)