CES 2010: Notebooki ASUS wykorzystują procesory Intel Core

CES 2010: Notebooki ASUS wykorzystują procesory Intel Core

CES 2010: Notebooki ASUS wykorzystują procesory Intel Core
07.01.2010 13:06

Nowe notebooki ASUS z serii N, K, U Bamboo zaprezentowane podczas tegorocznych targów CES, zostały wyposażone w procesory Intel Core. Mają one zapewnić mobilną rozrywkę i komfort użytkowania.

Nowa seria N oferuje połączenia USB 3.0. w których transfer danych multimedialnych jest 10-krotnie wyższy niż w USB 2.0. Jest również wyposażona w technologię audio SonicMaster. Narzędzie Video Magic przeskalowuje rozdzielczość konwencjonalnych filmów DVD do wysokiej rozdzielczości 1080p. Notebooki serii K są kompanami w codziennych zastosowaniach za sprawą takich rozwiązań, jak Palm Proof, ASUS Power4Gear Hybrid czy ergonomicznej klawiatury. I wreszcie nowa seria U Bamboo Collection kontynuuje trend wykorzystywania naturalnych materiałów.

Stworzone do rozrywki: nowe notebooki ASUS serii N i K
Nowa seria ASUS N została zaprojektowana dla audiofilów, którzy poszukują multimedialnej rozrywki. Wyposażona w nowe procesory Intel Core i3. i5 oraz i7 seria N oferuje interfejs USB 3.0 zdolny do przesyłania multimediów z prędkością do 5 GB na sekundę – niemal 10-krotnie szybciej niż w USB 2.0 z transferem 480 MB/s. USB 3.0 wykorzystuje także mechanizm przerwań, który pozwala na większe oszczędności energii w porównaniu do metody odpytywania z USB 2.0. Dzięki zasilaniu prądem 900 mA port USB 3.0 może obsługiwać urządzenia o wyższym poborze mocy i znacznie skrócić czas ładowania podłączanych urządzeń (złącza USB 2.0 zapewniają maksymalnie 500 mA).

Obraz
© N61 (fot. Asus)

Kolejną wyróżniającą się cechą nowej serii ASUS N jest technologia audio SonicMaster opracowana przez doświadczonych ekspertów dźwięku z działu badawczo-rozwojowego firmy ASUS. Technologia ta dostosowuje energię dźwięku, równoważy poziom szumów, dopasowuje głośność i zakres dynamiczny, minimalizuje interferencje z otoczenia oraz zniekształcenia dźwięku, a także zwiększa separację dźwięków. Połączenie owych funkcji daje w efekcie doskonałą jakość audio, która ożywia multimedia.

Seria ASUS N zawiera również oprogramowanie Video Magic podnoszące rozdzielczość konwencjonalnych filmów DVD do jakości Full HD 1080. zamiast standardowej 740p. Video Magic poprawia także kolory i jasność obrazów, czyniąc je bardziej naturalnymi, a ponadto podwyższa liczbę klatek z 24 lub 30 kl./s do aż 60 lub 72 kl./s, dzięki czemu odtwarzanie DVD jest płynniejsze.

Zawierająca wiele udogodnień seria ASUS K również jest wyposażona w nowe procesory Intel Core i3 oraz i5. a ponadto oferuje technologię Palm Proof, która jest w stanie rozróżnić palec od dłoni użytkownika. Dzięki temu kursor nie przesunie się podczas pisania na klawiaturze, co zazwyczaj zdarza się, gdy dłoń przypadkowo znajdzie się na panelu dotykowym. Technologia Palm Proof po prostu blokuje panel, gdy wykryje obszar styku większy od odcisku palca, więc użytkownik nie zaprząta sobie głowy tym problemem. Seria K wykorzystuje także technologię ASUS Power4Gear, która dostosowuje szybkość wentylatora, zapewniając cichsze i spokojniejsze warunki pracy. Zawiasy ekranu chowające się za obudowę pozwalają użytkownikom bez wysiłku oglądać dokumenty i multimedia, natomiast klawiatura cechuje się wyjątkową ergonomią oraz świetnym wyczuciem klawiszy.

Obraz
© K52 (fot. Asus)

Seria U Bamboo Collection
Kontynuując tradycję wykorzystywania awangardowych materiałów w konstrukcji notebooków, ASUS wprowadza nową serię U Bamboo Collection –. laptopów, które szczycą się organiczną fakturą, i minimalistyczną estetyką bambusa. Seria U Bamboo Collection kontrastuje z metalem i plastikiem w typowych laptopach.

Obraz
© U53 Bamboo (fot. Asus)

Dostępność: Nowe notebooki z serii K i N będą dostępne w Polsce pod koniec stycznia, seria U Bamboo w kwietniu 2010 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)