CES 2008: raj dla komputerowych graczy

CES 2008: raj dla komputerowych graczy
Źródło zdjęć: © d-box.com

16.01.2008 15:00, aktual.: 18.01.2008 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Liczni miłośnicy komputerowej rozrywki, którym dane było odwiedzić tegoroczne targi Consumer Electronics Show w Las Vegas, z pewnością pomyśleli, że umarli i trafili do nieba. Impreza obfitowała bowiem w prezentacje nowinek ze świata gier.

Firmy Dbox i HP opracowały wspólnie stanowisko dla gracza, model GP200. Na chwilę obecną obsługuje ono jedynie trzy gry - dwie wyścigowe oraz symulator lotu, jednak wkrótce powinno pojawić się więcej dostępnych tytułów. Stanowisko wyposażone jest w system dźwięku dookolnego, a ruchy i wibracje siedziska odpowiadają ruchom na ekranie. W zestawie znaleźć można kierownicę, którą można wymienić na drążek sterowy, przydatny w symulatorze. Co ciekawe, z opcji wibracji siedziska można skorzystać w trakcie oglądania jednego z 750 filmów. GP200 w tym roku ma swoją rynkową premierę, jest to jednak urządzenie, na które niewiele osób będzie mogło sobie pozwolić. Kosztuje ono bowiem 15 tys. dolarów łącznie z instalacją.

Firma TD Vision Systems zaprezentowała specjalne gogle dla graczy - po ich założeniu można cieszyć oczy filmem w wysokiej rozdzielczości lub trójwymiarowym środowiskiem gry. Gogle o standardowej rozdzielczości wyświetlania kosztują 1 tys. USD, zaś okulary hd - 1,5 tys. dolarów. Oba urządzenia wejdą do sprzedaży latem br.

Intel wykorzystał cyfrową rozrywkę do prezentacji swojej technologii WiMax. Kierowcy zasiedli za kierownicami aut formuły Indy i rozpoczęli wyścig, jednak prowadzone przez nich auta znajdowały się kilkaset metrów dalej, w Pit Lane Parku. Technologia WiMax pozwoliła graczom, za pomocą mały pilotów zdalnego sterowania, kierować ruchem pojazdów. WiMax oferuje użytkownikom większą mobilność i szybszy transfer danych niż standardowe Wi-Fi, a Intel dostarcza układów obsługujących tę technologię.

Podczas swojego wystąpienia na CES Bill Gates, odchodzący z Microsoftu, zabawił się w gwiazdę rocka za pośrednictwem gry Guitar Hero. Co ciekawe, do grania w najnowsze wydanie tego tytułu nie potrzaba już specjalnego kontrolera w kształcie gitary. Wystarczy odpowiednią "kostką" rytmicznie poruszać przy odbiorniku w formie sprzączki do paska, aby wydobywać gitarowe riffy. W grze dostępnych jest 10 utworów, pochodzących z wszystkich trzech części gry. Guitar Hero Air Guitar będzie dostępne w marcu br. za ok. 30 dolarów.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, na którym prezentujemy pokazane na CES 2008 produkty dla graczy. Zobacz film: CES 2008: raj dla komputerowych graczy - http://www.idg.pl/tv/tvbeta.asp?wolne=0&id=.

(fot. AFP)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także