Ceny procesorów Intela pójdą w dół

Ceny procesorów Intela pójdą w dół

Ceny procesorów Intela pójdą w dół
13.06.2007 13:00, aktualizacja: 13.06.2007 14:19

Firma Intel Corp. zapowiedziała, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy obniży ceny niektórych procesorów. Posunięcie to ma oczywiście na celu dalsze odbieranie rynku AMD. Intel planuje obniżenie cen Core 2 Quad do 50% - poczynając od dnia 22 lipca.

To posunięcie ma wymusić na firmie AMD kolejną obniżkę cen i jest odpowiedzią Intela na rychłą premierę ośmiordzeniowych procesorów AMD ( Phenom ), która ma nastąpić w drugiej połowie tego roku. Zeszłoroczna wojna cenowa obu potentatów przyniosła 42% spadek zysków w firmie Intel i 166 milionów dolarów straty w Advanced Micro Devices.

Od początku roku akcje Intela wzrosły o 9,6% i wszystko wskazuje na to, że ma on zamiar bezlitośnie walczyć z konkurencją. Jakby tego było mało, Intel zamierza obniżyć cenę niektórych modeli swoich flagowych procesorów Core 2 Duo. Obniżka miałaby wahać się w granicach 24-32% i rozpoczęłaby się od września tego roku.

Ostatnia obniżka cen procesorów Intela przyniosła skutek w postaci spadku cen dwurdzeniowych Athlonów X2 w AMD. Jak na razie taka wojna cenowa obu gigantów powinna nas tylko cieszyć. Oby jednak z tego starcia nie wyszedł zwycięsko tylko jeden zawodnik.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)