Celebryci, którzy są pilotami. Znasz ich wszystkich

Celebryci, którzy są pilotami. Znasz ich wszystkich

Celebryci, którzy są pilotami. Znasz ich wszystkich
Źródło zdjęć: © East News
Arkadiusz Stando
20.04.2018 11:49, aktualizacja: 22.04.2018 09:31

Lotnictwem zainteresowała się podczas oglądania samolotów na lotnisku ze swoim synem Maddoxem. W wywiadzie dla Inside The Actor's Studio mówiła o lataniu: "To najlepsze uczucie na świecie. Niektórzy mawiają, że to lepsze niż seks. To jest o wiele lepsze". Kilka razy udało się ją przyłapać latającą Cirrus SR22 - jednosilnikowym samolotem śmigłowym, popularnie nazywanym też awionetką.

1 / 5

Harrison Ford

Obraz
© East News

Jak się okazuje, Harrison Ford pilotował nie tylko Sokoła Millenium. Jest jednym z największych fanów lotnictwa pośród celebrytów. Bywał na najważniejszych pokazach lotniczych w USA i współpracował ze Stowarzyszeniem Pilotów i Właścicieli Samolotów. Po raz pierwszy sterował samolotem w wieku 52 lat, ale później sporo nadrobił. Co prawda jego historia z lotnictwem nie jest usłana różami, zdarzyły mu się wypadki. Rozbił swój helikopter oraz swój wiekowy samolot z czasów drugiej wojny światowej Ryan PT-22 Recruit. Podobno ma jeszcze kilka samolotów.

2 / 5

Clint Eastwood

Obraz
© "Firefox"

Według informacji podawanych w jednym z amerykańskich programów telewizyjnych, Clint Eastwood ma licencję pilota od ponad 50 lat. Lubi latać, ponieważ jak powiedział, "to daje mu wolność".

3 / 5

John Travolta

Obraz
© East News

Zdecydowanie najbardziej znany pilot celebryta. Jest ambasadorem linii lotniczych Qantas od 2002 roku. Od tego czasu posiada osobistego Boeinga 707 tej właśnie firmy. Mieszka w niesamowitej rezydencji na Florydzie, obok której położony jest 75-metrowy pas startowy. Parkuje samolot pod domem. Oprócz Boeinga posiada jeszcze Challengera 601 oraz 3 mniejsze samoloty. Travolta posiada 11 licencji lotniczych. Można powiedzieć, że to dla niego jak drugi zawód.

4 / 5

Morgan Freeman

Obraz
© Getty Images

Morgan Freeman został pilotem dopiero w wieku 65 lat. Wcześniej miał już sporo wspólnego z lotnictwem, gdy pracował jako mechanik samolotowy. Według informacji podawanych przez Fox News, aktualnie posiada Cessnę 414 i Citation 501.

5 / 5

Tom Cruise

Obraz
© Getty Images

Cruise latał nie tylko we wspaniałym filmie "Top Gun". Amerykańskie media twierdzą, że całe życie nosił przy sobie zdjęcie samolotu Mustang P-52. Już jako dziecko marzył o nim. Niedawno udało mu się zakupić ten samolot z okresu drugiej wojny światowej. Jest również właścicielem większego samolotu - GulfStream IV. Podobno licencję pilota uzyskał w 1994 roku.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)