CeBIT 2011: Acer prezentuje nowe tablety Iconia

CeBIT 2011: Acer prezentuje nowe tablety Iconia
Źródło zdjęć: © Acer

03.03.2011 14:30, aktual.: 03.03.2011 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na tegorocznych targach CeBIT, firma Acer zaprezentowała serię nowych tabletów Iconia Tab, modele A100, A500 i W500. Pierwszy z modeli posiada 7-calowy ekran, dwa pozostałe to rozwiązania o przekątnej 10,1 cala. Dodatkowo, model W500 stanowi próbę połączenia zalet tabletu i komputera PC

Tablet Iconia Tab A100

Tablet Acer Iconia Tab A10. posiada 7-calowy wyświetlacz i został wyposażony w nowy system operacyjny Android 3.0 „Honeycomb”, specjalnie dostosowany do tabletów.

Na ekranie głównym systemu zasoby są podzielone według głównych rodzajów treści, na cztery łatwo dostępne grupy:
- Games Zone zawierającą różnorodne gry.
- eReading, zawierającą aplikacje do pobierania i czytania e-czasopism i e-ksiązek: Zino do magazynów, Nook i LumiRead do książek.
- Multimedia ze wszystkimi aplikacjami potrzebnymi do odtwarzania muzyki i filmów oraz do wyświetlania zdjęć.
- SNS zapewniająca łączność z serwisami społecznościowymi; zawiera ona zarówno odnośniki do portali Facebook i Twitter, jak i aplikację Acer SocialJogger do szybkiego sprawdzania informacji, publikowania wpisów oraz aktualizowania kont w różnych serwisach.

Obraz
© Tablet Acer Iconia Tab A100 (fot. Acer)

Tablet Iconia Tab będzie oferowany z preinstalowanym systemem udostępniania multimediów Acer clear.fi, który umożliwia łatwe zintegrowanie z domowym środowiskiem clear.fi w celu przesyłania i odtwarzania plików multimedialnych w sieci domowej, a także szybkiego udostępniania w serwisach społecznościowych.

Acer Iconia Tab A10. będzie wyposażony w dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2. Ponadto, urządzenie otrzyma układ graficzny Nvidia GeForce ULP (Ultra Low Power) z obsługą Falsh 10.1. Tablet umożliwia odtwarzanie multimediów o rozdzielczości Full HD 1080p. Dodatkowo na wyposażeniu znalazły się dwa aparaty fotograficzne. Pierwszy z nich, znajdujący się z tyłu tabletu, ma rozdzielczość 5 megapikseli i automatyczną regulację ostrości. Drugi z aparatów, o rozdzielczości 2 megapiksele, znajduje się po stronie wyświetlacza i pozwala na wideorozmowy. Urządzenie posiada również Wi-Fi, modem 3G i Bluetooth 2.1. Ponadto dostępny jest port HDMI i porty USB - pełnowymiarowy oraz mini.

Tablet Iconia Tab A500

Nowy tablet Iconia Tab A50. to większy odpowiednik opisanego powyżej modelu A100. Wyposażony został w ekran o przekątnej 10,1 cala i system operacyjny Android 3.0. Model ten posiada obsługę multidotyku i czujnik żyroskopowy, dzięki którym można korzystać z najlepszych gier zręcznościowych.

Obraz
© Tablet Acer Iconia Tab A500 (fot. Acer)

Podobnie jak mniejszy brat, model A50. wyposażony będzie w dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2, układ graficzny Nvidia GeForce ULP, Wi-Fi, modem 3G, Bluetooh 2.1 i dwa aparaty. Tablet może być również używany jako czytnik kodów kreskowych.

Tablet Iconia Tab W500

Acer Iconia Tab W50. to urządzenie, które w założeniach ma połączyć zalety tabletu i komputera PC. W tym celu zostało wyposażone w pełnowymiarową klawiaturę chiclet. Tablet posiada 10,1-calowy wyświetlacz o dużej rozdzielczości oraz zoptymalizowany system dźwiękowy Dolby. Dołączona klawiatura zewnętrzna to jednocześnie stacja dokująca dla urządzenia. Ponadto, model W500 jest wyposażony w urządzenie wskazujące Acer FineTrack z dwoma przyciskami umożliwiającymi wygodne nawigowanie, gniazdo Ethernet oraz port USB i HDMI.

Acer ICONIA TAB W50. pomaga śledzić nowe wpisy w serwisach społecznościowych, zapewnia łatwy dostęp do informacji o wydarzeniach, a także do poczty elektronicznej. Ponadto, umożliwia oglądanie filmów, przeglądanie prezentacji oraz korzystanie z gier dotykowych. Po podłączeniu do stacji dokującej, tablet staje się w pełni funkcjonalnym komputerem przenośnym.

Obraz
© Acer Iconia Tab W500 (fot. Acer)

Dostęp do dotykowych funkcji tabletu Iconia Tab W50. zapewnia interfejs Acer Ring. Aby go uruchomić i uzyskać natychmiastowy dostęp do funkcji oraz aplikacji dotykowych wystarczy wykonać gest przypominający chwytanie. W skład oprogramowania, uruchamianego poprzez interfejs Acer Ring wchodzą między innymi aplikacje: Clean Disk do zarządzania dyskiem twardym, Snipping Tool do szybkiego kopiowania fragmentów ekranu, Device Control do konfigurowania ustawień tabletu, Camera do sterowania kamerą internetową Acer Crystal Eye Webcam, Game do szybkiego uruchamiania zainstalowanych gier, a także kalkulator.

Interfejs Acer Ring jest też wyposażony w zakładki AppCards ułatwiające przeglądanie oraz uruchamianie aplikacji dotykowych:
- przeglądarki TouchBrowser pozwalającej na wyszukiwanie, wyświetlanie oraz wybieranie informacji z Internetu przy użyciu funkcji dotykowych.
- SocialJogger do łączenia się z serwisami społecznościowymi.
- My Journal do zbierania fragmentów ulubionych serwisów WWW i łączenia ich w jedną stronę zapewniającą dynamiczny dostęp do interesujących treści.
- clear.fi do wyszukiwania, udostępniania oraz odtwarzania plików multimedialnych z urządzeń w sieci domowej.

Acer Iconia Tab W50. jest wyposażony w system operacyjny Windows 7, procesor AMD C-50 oraz układ graficzny AMD Radeon HD6250. W tablecie zastosowano układ Wi-Fi, modem 3G (w wybranych modelach) oraz Bluetooth 3.0. Ponadto, znajdziemy tu dwie kamery internetowe Acer Crystal Eye o rozdzielczości 1,3 megapiksela, znajdujące się z przodu oraz z tyłu tabletu.

Nowe tablety będą dostępne od kwietnia 2011 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)