CD Projekt - najdroższe akcje w historii firmy! Wyniki finansowe I kwartału

CD Projekt - najdroższe akcje w historii firmy! Wyniki finansowe I kwartału

CD Projekt - najdroższe akcje w historii firmy! Wyniki finansowe I kwartału
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.05.2019 14:19

CD Projekt ma się czym pochwalić po pierwszym kwartale 2019. Akcje firmy są najwyższe w historii, a zysk netto przekroczył o 17,9% oczekiwania analityków. Inwestorzy są zadowoleni, a kurs na giełdzie rośnie.

Akcje CD Projekt idą w górę i nic dziwnego. Firma oblikowała wyniki finansowe pierwszego kwartału 2019 roku, z których wynika, że zysk netto wyniósł 17,8 mln zł, co o 17,9% przewyższa oczekiwania analityków Pomimo tego, że zysk spółki spadł w perspektywie rok do roku zysk o 22,2%, to inwestorzy i tak są zadowoleni z wyniku.

CD Projekt - akcje idą w górę

Akcje spółki idą jeszcze wyżej po ogłoszeniu sprawozdania finansowego za pierwszy kwartał 2019. Już dzisiaj, 24 maja, po godzinie 12.00 można było zaobserwować wzrost wartości akcji o prawie 9%, a ich cena wyniosła ponad 244 zł. To najwyższa wartość w historii firmy, której zawdzięczamy serię gier "Wiedźmin". CD Projekt wypracował 80,9 mln zł przychodów,co oznacza wzrost o 7,2%. wobec analogicznego okresu 2018 roku.

Obraz
© Materiały prasowe

Uwagę inwestorów z pewnością zwróciły zapowiedzi zbliżających się targów E3 w Los Angeles, na których CD Projekt pokaże mechnikę nadchodzącej gry "Cyberpunk 2077". Podczas E3 odbędą się publiczne pokazy rozgrywki w "Cyberpunk 2077", chociaż niestety gracze nie będą mogli jeszcze samodzielnie zagrać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)