CBC w BitTorrent - darmowe, legalne seriale

CBC w BitTorrent - darmowe, legalne seriale

CBC w BitTorrent - darmowe, legalne seriale
19.03.2008 14:30, aktualizacja: 19.03.2008 16:30

Kanadyjska publiczna telewizja CBC zamierza udostępniać w Internecie odcinki swojego najnowszego serialu telewizyjnego - "Canada's Next Great Prime Minister". Pliki będą dostępne za darmo w sieci BitTorrent i będą pozbawione zabezpieczeń DRM.

Z zapowiedzi przedstawicieli stacji wynika, że poszczególne odcinki umieszczane będą w Internecie w dzień po wyemitowaniu ich w telewizji. Filmy będą charakteryzowały się wysoką rozdzielczością i nie będą w żaden sposób zabezpieczone przed kopiowaniem czy rozpowszechnianiem. Przedstawiciele CBC nie ujawnili na razie żadnych dodatkowych informacji na ten temat - szczegóły techniczne mają zostać podane na krótko przed publikacją pierwszego odcinka serialu.

Obraz

Warto wspomnieć, że Kanadyjczycy nie będą pierwsi - kilka tygodni temu o udostępnieniu swoich produkcji w sieci BitTorrent poinformowali przedstawiciele norweskiej telewizji NRK ( Norsk rikskringkasting ). Jako pierwszy nieodpłatnie został udostępniony popularny serial podróżniczy Nordkalotten 365 - bardzo ceniona przez telewidzów opowieść o rocznej wyprawie podróżnika Larsa Monsena w północne regiony Skandynawii. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście "Legalne seriale z BitTorrenta" - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/138526.html.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)