Canon świętuje 25-lecie systemu EOS

Canon świętuje 25‑lecie systemu EOS

Canon świętuje 25-lecie systemu EOS
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
07.03.2012 13:09, aktualizacja: 07.03.2012 14:01

Canon świętuje 25-lecie legendarnego systemu EOS. Od momentu swojej premiery w roku 1987, system EOS był konsekwentnie rozwijany, by wreszcie stać się wszechstronną linią profesjonalnych lustrzanek, wymiennych obiektywów i akcesoriów.

System EOS zadebiutował w 198. roku aparatem EOS 650 SLR i trzema wymiennymi obiektywami EF, m.in. EF35-70mm f/3.5-4.5. W marcu br. mija 25 lat od momentu wprowadzenia na rynek pierwszych produktów z tej serii.

Seria EOS, której nazwa pochodzi od słów „Electro Optical System”. (system elektrooptyczny) jest zarazem imieniem mitologicznej greckiej bogini świtu. Była to pierwsza na świecie linia produktów z całkowicie elektronicznym systemem montażu, reprezentująca nową generację lustrzanek AF. Canon zaoferował kolejne ulepszenia, które zostały zaprezentowane razem z wprowadzeniem topowego modelu EOS-1 w 1989 roku. Z kolei dzięki premierze aparatu EOS 500 (w innych regionach dostępny pod nazwą EOS Kiss lub EOS Rebel XS), która odbyła się w 1993 roku, udało się dotrzeć do szerszego grona użytkowników.

W 200. roku, kiedy lustrzanki cieszyły się już ogromną popularnością, Canon zaprezentował model EOS D30. Opracowano także, będącą własnością firmy, matrycę CMOS oraz procesor DIGIC. Wszystko po to, aby zaoferować produkty, które spełniały wymagania Canona dot. szybkości działania, łatwości użycia oraz doskonałej jakości obrazu.

Na czele z flagowym modelem EOS-1. X oraz zaprezentowanym niedawno aparatem EOS 5D Mark III, linia cyfrowych lustrzanek Canona zaspokaja potrzeby użytkowników na wszystkich poziomach zaawansowania.

Seria wymiennych obiektywów, wprowadzanych wraz z lustrzankami EOS, stała się wiodąca w branży fotograficznej. Obiektywy EF zawierają takie innowacyjne technologie jak: silnik ultradźwiękowy (USM), Stabilizacja Obrazu (IS), powłoka Subwavelength Structure (SWC), technologia antyrefleksyjna oraz wielowarstwowe dyfrakcyjne elementy optyczne. Aktualna linia obejmuje ponad 6. obiektywów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)