Canon PowerShot A480 - kompakt dla początkujących amatorów fotografii

Canon PowerShot A480 - kompakt dla początkujących amatorów fotografii

16.01.2009 09:00, aktual.: 16.01.2009 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PowerShot A480 to kolejny kompaktowy aparat cyfrowy japońskiego producenta, który przeznaczony jest dla początkujących amatorów fotografii. Urządzenie jest następcą modelu A470.

Canon PowerShot A48. (dostępny w czterech kolorach - srebrnym, czarnym, niebieskim i czerwonym) korzysta z procesora obrazu DIGIC III oraz elementu światłoczułego, który pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 10 milionów pikseli.

Obraz

Sprzęt dysponuje obiektywem pozwalającym na 3,3-krotne przybliżenie optyczne oraz możliwością rejestrowania sekwencji wideo w rozdzielczości VGA (30 klatek na sekundę), które możemy podejrzeć na 2,5-calowym wyświetlaczu (115 tysięcy pikseli). Oddaje ponadto do dyspozycji użytkownika technologię rozpoznawania twarzy (Face Detection Technology) oraz eliminującą smużenie technologię detekcji ruchu ( Motion Detection ). Producent zwraca też uwagę na łatwość obsługi aparatu (ma to zapewnić "klarowne rozłożenie przycisków i intuicyjny interfejs użytkownika) oraz funkcję bezpiecznego naświetlania błyskiem (Safety FE)
. Zasilanie zapewniają dwie baterie typu AA.

Urządzenie trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Jego została ustalona na niespełna 500 zł.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)