Canon pokazał swój pierwszy monitor 4K

Canon pokazał swój pierwszy monitor 4K

Canon pokazał swój pierwszy monitor 4K
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.11.2013 11:02, aktualizacja: 07.11.2013 12:14

Canon wchodzi na rynek monitorów, wprowadzając referencyjny 30-calowy model DP-V3010. Został on zaprojektowany z myślą o korekcji koloru i wysokiej jakości produkcji wideo w formacie 4K.

DP-V301. posiada parametry techniczne dające możliwość dokładnego odwzorowania obrazu, co sprawia że jest to rozwiązanie dla takich zastosowań jak ocena i korekcja koloru. Jego zdolność do natywnego wyświetlania obrazu w wysokiej rozdzielczości 4K i zakres opcji korekcji koloru oznacza, że DP-V3010 świetnie sprawdzi się na planie filmowym, przy tworzeniu efektów specjalnych, animacji 3D oraz CAD (komputerowo wspomaganym projektowaniu).

Monitor wyposażono w procesor zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Canon. Łączy on system tylnego podświetlenia RGB LED z panelem IPS. Panel monitora pracuje w trybie 10-bitowym, wyświetlając 1,02. odcienie w każdym kolorze RGB. Zastosowany w monitorze system tylnego podświetlania RGB LED umożliwia reprodukcję pełnej macierzy kolorów. W połączeniu z panelem IPS LCD, DP-V3010 wspiera większość powszechnie używanych kinowych przestrzeni barwnych, takich jak DCI-P3, jak również całą gamę standardów telewizyjnych (ITU-R BT.709, EBU i SMPTE-C) i przestrzeń kolorów Adobe RGB.

Obraz
© Panel sterowania monitorem (fot. Materiały prasowe)

Panel IPS LCD posiada rozdzielczość 4,09. x 2,560 pikseli i wyświetla obraz DCI 4K natywnie, bez konieczności skalowania. Monitor jest również dostosowany do prac edycyjnych na PC, takich jak obróbka wysokiej rozdzielczości zdjęć i efektów wizualnych, dzięki proporcjom ekranu 16:10. Kontrast monitora osiąga wartość powyżej 2000:1.

Oprócz standardowej częstotliwości kinowej 24p, nowy monitor Canon akceptuje szeroki wybór sygnałów wejściowych 4. od 23,98 do 60P łącznie z 50P, które są najbardziej powszechne w telewizyjnych produkcjach strefy EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Kompatybilność z formatem metadanych ASC CDL i tablicami 1D/3D- (LUT) pozwala na dokładne dopasowanie kolorów.

DP-V301. oferuje również trzy tryby wyświetlania dla produkcji wideo w rozdzielczości 2K i Full HD. Korzysta przy tym z technologii śledzącej kształt i zmniejszającej widoczne ząbkowanie na ukośnych liniach przy powiększaniu zawartości Full HD i 2K, która jest wyświetlana w pełnej rozdzielczości ekranu 4K.

W celu zagwarantowania wysokiego poziomu niezawodności, DP-V301. przechodzi precyzyjną kalibrację przed wysyłką. W trakcie pracy, wbudowane czujniki monitorują temperaturę barwną oraz jasność wyświetlania i wykorzystują te informacje, automatycznie korygując jasność i kolorystykę tylnego podświetlania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)