Canon: nowy wysokowydajny projektor

Canon: nowy wysokowydajny projektor

Canon: nowy wysokowydajny projektor
02.09.2010 13:34

Canon zaprezentował swój najjaśniejszy projektor w ofercie - model LV-7590. To kompaktowe urządzenie nadaje się do stałych instalacji w dużych pomieszczeniach.

LV-7950. zastępujący model LV-7585, oferuje jasność większą niż jakikolwiek poprzedni projektor firmy Canon. Urządzenie ma natywną rozdzielczość XGA, jasność 1800 lumenów i wysoki współczynnik kontrastu (1800:1), a także napędzaną silnikiem regulację obiektywu w pionie i w poziomie, umożliwiającą ustawienie rzutowanego obrazu bez kompromisów związanych z korekcją zniekształceń trapezowych. Urządzenie oferuje również regulację powiększenia i ostrości.

Kolory wyświetlane przez LV-759. są bogatsze dzięki zastosowaniu nowego układu Colour Control Device, które usprawnia tradycyjny system paneli RGB używany w projektorach LCD, niezależnie sterując ścieżką światła żółtego. Projektor obsługuje również współczynniki proporcji 4:3 i 16:9, a także współczynniki niestandardowe do specjalnych zastosowań, przez co jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalnych obiektów konferencyjnych oraz innych miejsc, w których wyświetla się materiały różnego typu.

Obraz
© (fot. Canon)

Nowy model jest sprzedawany w postaci samego korpusu, do którego można dobrać jeden z pięciu wymiennych obiektywów Canon. W większości zastosowań doskonale sprawdzi się nowy, niedrogi, standardowy obiektyw LV-IL05 z 1,3-krotnym powiększeniem. Inne opcje to obiektyw ultraszerokokątny, szerokokątny, o długiej ogniskowej i o bardzo długiej ogniskowej. Dzięki wygodnej, kompaktowej konstrukcji i pełnej gamie opcji łączności model LV-7590 nadaje się również do nietypowych zastosowań, takich jak pionowe rzutowanie na podłogę. Kiedy urządzenie nie jest używane, mechaniczna migawka zasłania obiektyw, zapobiegając przenikaniu szczątkowego światła do pomieszczenia. Dyskretna, elegancka konstrukcja sprawia, że LV-759. dobrze pasuje nawet do najnowocześniejszych obiektów konferencyjnych. Zintegrowany, automatycznie oczyszczany filtr powietrza działa do 10 000 godzin, znacznie ograniczając wymagania w zakresie konserwacji.

Projektor LV-7590. zaprojektowany z myślą o łatwym dostępie i integracji z istniejącymi systemami audio-wideo, jest wyposażony w szereg portów multimedialnych, w tym wejścia-wyjścia audio. Dwa wejścia i jedno wyjście audio umożliwiają podłączenie projektora do zewnętrznego systemu dźwiękowego i sterowanie głośnością oraz źródłem dźwięku z poziomu projektora.

Opcjonalne rozwiązanie Network Imager jeszcze bardziej rozszerza opcje łączności projektora LV-7590. LV-NI03 umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem z poziomu komputera, pozwalając bezpośrednio wysyłać prezentacje do projektora przez sieć.

Kluczowe cechy projektora LV-7590:

• Jasność 7000 lumenów: dobrze widoczny obraz w dużych pomieszczeniach
• Współczynnik kontrastu 1800:1
• Nowy układ Colour Control Device zapewnia głębsze, żywsze kolory
• Napędzana silnikiem regulacja obiektywu w pionie i poziomie, powiększanie i ustawianie ostrości
• Złącze DVI-D (HDCP) i 5 x BNC
• Automatycznie oczyszczany filtr powietrza o żywotności sięgającej 10 000 godzin
• Mechaniczna migawka eliminuje niepożądane przepuszczanie światła podczas prezentacji
• Pięć opcjonalnych, wymiennych obiektywów, w tym nowy, niedrogi obiektyw standardowy oraz obiektyw szerokokątny - idealny do rzutowania od tyłu
• Opcjonalne urządzenie Network Imager oferuje przesyłanie obrazu i sterowanie projektorem przez sieć

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)