Canon liderem w sprzedaży urządzeń wielofunkcyjnych w Europie Zachodniej

Canon liderem w sprzedaży urządzeń wielofunkcyjnych w Europie Zachodniej

Canon liderem w sprzedaży urządzeń wielofunkcyjnych w Europie Zachodniej
Źródło zdjęć: © Canon
20.03.2008 13:00, aktualizacja: 20.03.2008 13:11

Canon poinformował o wynikach niezależnych badań, które zostały przeprowadzone przez firmę analityczną InfoSource. Badania potwierdziły, że firma Canon Europe utrzymała w 2007 roku pozycję lidera w zakresie oferty kolorowych, monochromatycznych oraz przystosowanych do druku w kolorze urządzeń wielofunkcyjnych. Całkowite udziały w rynku firma utrzymała na poziomie 16,3 procenta. Ponadto badania wykazały, że Canon zajmuje pierwsze miejsce w segmencie urządzeń czarno-białych z udziałem 16,1 procenta ( wg marek ). Natomiast 23-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2006 r. pozwolił firmie odzyskać prowadzenie w segmencie urządzeń kolorowych i przystosowanych do druku w kolorze. Udziały Canona w tej grupie wynoszą obecnie 16,7 procenta.

*Canon poinformował o wynikach niezależnych badań, które zostały przeprowadzone przez firmę analityczną InfoSource. Badania potwierdziły, że firma Canon Europe utrzymała w 200. roku pozycję lidera w zakresie oferty kolorowych, monochromatycznych oraz przystosowanych do druku w kolorze urządzeń wielofunkcyjnych. * Całkowite udziały w rynku firma utrzymała na poziomie 16,3 procenta. Ponadto badania wykazały, że Canon zajmuje pierwsze miejsce w segmencie urządzeń czarno-białych z udziałem 16,1 procenta ( wg marek ). Natomiast 23-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 200. r. pozwolił firmie odzyskać prowadzenie w segmencie urządzeń kolorowych i przystosowanych do druku w kolorze. Udziały Canona w tej grupie wynoszą obecnie 16,7 procenta.

Obraz
© (fot. Canon)

Tak wysoka pozycja firmy jest w dużej mierze zasługą modelu iRC2880i, najlepiej sprzedającego się urządzenia wielofunkcyjnego w 2007 roku. Sprzedanych zostało ponad 29 tys. egzemplarzy. Ponadto z badań wynika, że w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się urządzeń wielofunkcyjnych znalazły się cztery modele firmy Canon - były to: wspomniany iRC2880i oraz iR2016, iR1022IF, iR1022A.

"Odzyskanie tytułu wiodącej marki pod względem sprzedaży urządzeń czarno-białych oraz kolorowych i przystosowanych do druku w kolorze jest dla naszej firmy znaczącym osiągnięciem. Badania pokazują, że Canon jest automatycznym wyborem dla klientów, którzy szukają solidnych i przystępnych cenowo urządzeń obrazujących o wysokiej jakości, przeznaczonych dla firm" - powiedział Paul Rowntree, dyrektor ds. marketingu Canon Europe.

Canon utrzymuje tytuł lidera rynku Europy Zachodniej w segmencie urządzeń czarno-białych nieprzerwanie od 1995 roku. Natomiast w ciągu ostatnich 13 lat firma była 11 razy ogłoszona marką numer jeden pod względem sprzedaży urządzeń kolorowych i przystosowanych do druku w kolorze.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)