"Call of Duty: Modern Warfare": znamy coraz więcej szczegółów. [Rozgrywka, ceny, nowości]

"Call of Duty: Modern Warfare": znamy coraz więcej szczegółów. [Rozgrywka, ceny, nowości]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

31.05.2019 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Call of Duty: Modern Warfare" zostało zapowiedziane z hukiem i wciąż otrzymujemy nowe informacja na teram rebootu serii. Znamy więcej szczegółów dotyczących rozgrywki, kampanii oraz cen. Jedną z najważniejszych nowości jest cross-play między konsolami.

Wczoraj mogliśmy zobaczyć zapowiedź najnowszej odsłony serii - "Call of Duty: Modern Warfare", a do ujawnionych wtedy informacji dołączają następne. Zebraliśmy dla was jak najwięcej szczegółów, które udało nam się wychwycić.

Jacob Minkoff, dyrektor ds. rozgrywki przy nowym "Modern Warfare" opowiedział m.in. o tym skąd czerpali inspiracje podczas tworzenia nowej kampanii. Wspomniał, że chce by gra była prowokacyjna, a jednocześnie pokazywała jak najwierniej wydarzenia i emocje towarzyszące wojnie.

-"To najbardziej autentyczna i realistyczna gra, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy" - powiedział Minkoff. -"To, co chcemy robić jako narratorzy, to sprawić, że gracze poczują coś."

Obraz
© Materiały prasowe

Podczas prezentacji dla prasy pokazało kilka fragmentów gry, które pozwoliły wyłapać, że kampania będzie dotyczyć żołnierzy oddziałów specjalnych. Na razie potwierdzono, że w kilku misjach pokierujemy dowódczynią arabskich rebeliantów imieniem Farah Karim.

Call of Duty: Modern Warfare: co nowego w grze

Pierwszą ważną nowością w "Call of Duty: Modern Warfare" będzie cross-play pomiędzy platformami. Gracze będą mogli się więc cieszyć wspólną zabawą, bez względu na to czy mają kopię gry na PC, PS 4 czy Xbox One.

Kolejną ważną informacją jest brak season passa – nowa zawartość, w tym dodatkowe mapy, dostarczana będzie za darmo w ramach aktualizacji. Najprawdopodobniej gracze na PlayStation 4 będą otrzymywać aktualizację jako pierwsi.

Co więcej zapowiedziano, że kampania i tryby muliplayer będą bardziej od siebie zależne niż miało to miejsce w poprzednich odsłonach gry. Rozgrywanie kampanii pozwoli odblokować nowe przedmioty w trybie multi i tak samo za rozgrywanie meczy z innymi graczami będziemy nagradzani przedmiotami do wykorzystania w kampanii.

Edycje cyfrowe i Pakiety Operatorów

Ruszyła już przedsprzedaż "Call of Duty: Modern Warfare", dzięki czemu mogliśmy poznać ceny edycji cyfrowych oraz ich zawartość. Podstawowa wersja gry będzie kosztować 59,99 euro (ok. 257 zł), a poza nią dostępne będą dwa dodatkowe warianty.

Edycja Operatora (79,99 euro, czyli ok. 343 zł) zawierać będzie cyfrowe przedmioty premium w postaci tzw. Pakietów Operatorów i dodatkowy przedmiot z Edycji Cyfrowej. Za zakup droższej Edycja Operatora (99,99 euro, czyli ok. 429 zł) otrzymamy dodatkowo 3000 punktów Call of Duty plus przedmioty wchodzące w skład Edycji Operatora.

Poza tym w sprzedaży będą dostępne Pakiety Operatorów zawierające nowe postacie, biografie i przedmioty. Ich posiadanie ma nie wpływać jednak na rozgrywkę, a wprowadzać jedynie kosmetyczne zmiany.

Obraz
© Materiały prasowe

Warto zaznaczyć również, że na PC gra będzie dostępna do kupienia jedynie na platformie Battle.net. Gra będzie dostępna jeszcze w tym roku na PC, konsole Xbox One i PlayStation 4, a najprawdopodobniej w przyszłym roku pojawi się również na PS5.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)