Cała angielska Wikipedia w formie drukowanej

Cała angielska Wikipedia w formie drukowanej

Cała angielska Wikipedia w formie drukowanej
Źródło zdjęć: © chip.pl
29.06.2015 11:11, aktualizacja: 29.06.2015 14:51

Pojemność nośników elektrycznych, począwszy od płyty CD albo nawet dyskietki magnetycznej, wielokrotnie przewyższa możliwości publikacji papierowych. A jednak wciąż są tacy, którzy chętnie do papieru wracają.

Już kilka lat temu, w 2012 roku angielski student Rob Matthews stworzył papierowe wydanie angielskojęzycznej Wikipedii. To był jednak tylko wycinek zawartej w niej wiedzy – artykuły z pięciu tysięcy stron internetowej encyklopedii przełożyły się na pojedynczy tom o grubości niemal dokładnie 50 cm.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Zespół kierowany przez Michaela Mandiberga ma ambitniejszy plan. Chce wydrukować całą angielskojęzyczną zawartość Wikipedii! Całość ma objąć około 7500 tomów, każdy po ok. 700 stron. To w sumie ponad 5 milionów stron przeniesionej na papier wiedzy.

Co ciekawe, projekt przenoszenia Wikipedii na papier realizowany jest publicznie w Denny Gallery – zwiedzający mogą sami zobaczyć, jak odbywa się druk, a także przenoszenie cyfrowych wersji poszczególnych tomów do księgarni internetowej Lulu.com,.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: CAŁA angielska Wikipedia w formie drukowanej

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)