BSH przejmuje kontrolę nad spółką Zelmer

BSH przejmuje kontrolę nad spółką Zelmer

BSH przejmuje kontrolę nad spółką Zelmer
Źródło zdjęć: © Zelmer
25.03.2013 14:16

Niemiecki koncern BSH przejmuje kontrolę nad spółką Zelmer, wzmacniając swoją pozycję na rynku drobnego AGD w Polsce i regionie Europy Środkowej i Wschodniej. BSH będzie dążył do wycofania Zelmer S.A. z obrotu giełdowego.

W piątek, 2. marca 2013 roku BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., polska spółka-córka BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH, została większościowym udziałowcem Zelmer S.A., czołowego producenta drobnego AGD w Europie Środkowo-Wschodniej. Obie spółki będą kontynuować działalność w ramach Grupy BSH z odrębnym portfolio marek i produktów.

BSH przejmuje kontrolę nad spółką Zelmer S.A. w wyniku sfinalizowania transakcji nabycia większościowego pakietu akcji poprzez GPW. Transakcję poprzedziło publiczne wezwanie do sprzedaży akcji. Zbycie 97,7. proc. akcji spółki odbyło się formalnie w dniu 22 marca 2013 roku.

"_ BSH postrzega rynek drobnego AGD jako potencjalne źródło dalszego dynamicznego wzrostu, co czyni go kluczowym dla nas obszarem. Dzięki wysokiej rozpoznawalności marki Zelmer w jej segmencie rynkowym, Dział Drobnego AGD BSH ma teraz szansę rozwijać się jeszcze szybciej _" - mówi Dr Ralf Fuchs, Dyrektor Wykonawczy Globalnego Obszaru Drobnego AGD w BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH.

"_ Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji, ponieważ pozwoli nam ona w dalszym ciągu umacniać pozycję rynkową BSH tak w Polsce, jak i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zelmer uzupełni sieć naszych zakładów produkcyjnych oraz portfolio produktów o nowe urządzenia w tych segmentach rynku, w których dotychczas nie byliśmy obecni _" - dodaje Konrad Pokutycki, Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o.

Po wejściu do Grupy BSH, Zelmer będzie nadal produkował pod własną marką. Lokalizacja zakładów Zelmer na południu Polski ma istotne znaczenie dla rozwoju sieci centrów logistycznych BSH w Europie Środkowej i Wschodniej. Fabryka Zelmer w Rogoźnicy może potencjalnie produkować na potrzeby również innych europejskich rynków koncernu. Zmiana właściciela Zelmer nie będzie miała bezpośredniego wpływu na bieżącą działalność, strukturę i plany dotyczące zakładów BSH w Łodzi i innych miejscach, gdzie dziś funkcjonują fabryki koncernu - czytamy w oficjalnym komunikacie.

"_ Zelmer ma teraz silnego inwestora branżowego, który przyczyni się do wzrostu firmy w ramach swojej europejskiej struktury. Nasza znana marka i silna pozycja na rynku drobnego AGD w Polsce, jak również rosnące znaczenie firmy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, wspierane finansowym i technologicznym zapleczem BSH, będą mieć zasadnicze znaczenie dla budowania przyszłości Zelmeru _" - powiedział Janusz Płocica, Prezes Zarządu Zelmer S.A.

BSH będzie teraz dążył do przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji w Spółce będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych i wycofania Zelmer S.A. z obrotu giełdowego.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)