Brytyjska armia ma nową broń. Strzelające drony wezmą udział w niebezpiecznych akcjach

Strzelające drony nową bronią Brytyjczyków
Strzelające drony nową bronią Brytyjczyków
Źródło zdjęć: © British Army

04.10.2020 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjska armia może pochwalić się nową bronią. Tamtejsze wojsko zostało wyposażone w Drony i9, które za pomocą wbudowanej dwulufowej strzelby oraz sztucznej inteligencji pomogą żołnierzom w walce z wrogiem.

Strzelające drony i9 zostały zaprojektowane specjalnie na zamówienie brytyjskiej armii - informuje dziennik "Times of London". Urządzenia powstały z myślą o walkach w mieście, szturmowaniu domów oraz neutralizacji wrogów. Do ich głównych zadań należeć będą: identyfikacja celów, dostawanie się do okupowanych budynków oraz atakowanie przeciwnika za pomocą wbudowanej dwulufowej strzelby.

Drony nie będą działać autonomicznie. O zaatakowaniu wroga zdecydują więc ich operatorzy.

Operacje szturmowe należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych w wojnie naziemnej. Opanowanie okupowanego budynku jest szczególnie groźne dla żołnierzy, którzy zostali wytypowani do sforsowania drzwi. To oni jako pierwsi oddają strzały do wroga z bliskiej odległości. Nowy sprzęt brytyjskiej armii ma pozwolić na ochronę ich życia.

Dron i9 ma brać udział w najbardziej niebezpiecznej części szturmu. Po wysadzeniu drzwi, lecące wysoko urządzenie jako pierwsze zidentyfikuje osoby znajdujące się w budynku. Operator sprzętu po oszacowaniu, czy wykryty cel jest wrogim bojownikiem, będzie mógł podjąć decyzję o oddaniu strzału.

Nowy sprzęt Brytyjczyków jest heksakopterem, czyli dronem z sześcioma wirnikami. Urządzenie wyposażone jest w rozbudowany system optyczny, pozwalający na automatyczną identyfikację celu za pomocą sztucznej inteligencji. Sprzęt może być również wykorzystywany jako broń przeciwko innym dronom.

i9 jest jednym z pierwszych dronów z wbudowaną bronią używanych przez wojsko.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)