Broń z epoki brązu pochodzi z kosmosu. Odkrycie przeraziło naukowców

Broń z epoki brązu pochodzi z kosmosu. Odkrycie przeraziło naukowców

Broń z epoki brązu pochodzi z kosmosu. Odkrycie przeraziło naukowców
Źródło zdjęć: © Fotolia
Arkadiusz Stando
07.12.2017 12:06

W przeszłości już nie raz odkrywano przedmioty pochodzące z epoki brązu (3400 - 700 r. p.n.e.) ale to odkrycie wyjątkowo zaszokowało naukowców. Narzędzia i broń z tej ery były wykuwane z kosmicznych materiałów.

Francuskim naukowcom udało się potwierdzić, że w epoce brązu wykuwano bronie z kosmicznych materiałów. Chodzi oczywiście o materię sprowadzoną na Ziemię przez uderzające w nią meteoryty. Taka praktyka była bardzo powszechna w tamtych czasach.

Epoka brązu została tak nazwana, ponieważ wtedy człowiek nauczył się pierwszej w historii obróbki metalu. Brąz, czyli stop cyny i miedzi, charakteryzował się skłonnością do wyginania w kontakcie z twardszymi obiektami. Zmusiło to ludzi do poszukiwania nowego materiału na broń czy narzędzia. Było nim żelazo.

Najnowsze odkrycie naukowców udowadnia, że dosłownie wszystkie przedmioty wykuwane w epoce brązu pochodzą z kosmosu. Jak do tego doszli? W skład stopów wchodziły śladowe ilości niklu, który w naturalnych warunkach na Ziemi występuje głęboko pod powierzchnią. W tych latach ludzie nie posiadali jeszcze technologii pozwalającej dostać się na te głębokości. Natomiast w meteorytach jest on bardzo powszechny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)