Broń Wiedźmina. Polak za zgodą CD Projektu wykuwa oryginalne miecze

Broń Wiedźmina. Polak za zgodą CD Projektu wykuwa oryginalne miecze26.01.2020 12:23
Broń Wiedźmina. Polak za zgodą CD Projektu wykuwa oryginalne miecze
Źródło zdjęć: © Kaer Morhen Forge | Michał Sygut

Kowal-hobbysta z kuźni Kaer Morhen Forge wykuwa i sprzedaje miecze wzorowane na borni z gier "Wiedźmin 3". Twórca informuje, że ma oficjalną zgodę CD Projektu na wykorzystanie wizerunku i nazw znanych z gry komputerowej.

Na stronie kuźni nazwanej na cześć wiedźmińskiego siedliska, czyli górskiej twierdzy Kaer Morhen, w której "produkowano" wiedźminów, możemy zobaczyć przepiękne miecze wzorowane na tych, którymi Geralt walczy w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon".

Ich twórca, który się nie przedstawia na stronie, zapewnia, że ma oficjalną licencję CD Projektu na wykorzystanie zarówno wizerunku, jak i nazw mieczy z gry "Wiedźmin 3". I tak możemy zobaczyć na stronie zdjęcia mieczy poszczególnych szkół wiedźmińskich: wilka, gryfa, niedźwiedzia, żmii i kota. Każdy z mieczy dostępny jest też w różnych "stopniach" (zaawansowany, wyśmienity, mistrzowski). W grze stopnie stanowiły o statystykach broni takich jak zadawane obrażenia. Ich fizyczne repliki z Kuźni Kaer Morhen różnią się jedynie wyglądem.

Poza mieczami z wiedźmińskich szkół do obejrzenia i do kupienia są też: Zirael - miecz Ciri, Aerondight - miecz, który Geralt otrzymał od Pani Jeziora, zakrzywiony miecz Scoia'tael, czyli elfich separatystów, Iris, czyli szabla Olgierda Von Everec,

Twórca przekonuje, że każdy miecz wykonywany jest przez niego ręcznie, w wolnym czasie, a kowalstwem zajmuje się amatorsko, chociaż na zdjęciach zdecydowanie nie widać amatorki. Miecze z Kuźni Kaer Morhen kosztują od 400 do 900 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)