Broń Wiedźmina. Polak za zgodą CD Projektu wykuwa oryginalne miecze

Broń Wiedźmina. Polak za zgodą CD Projektu wykuwa oryginalne miecze

Broń Wiedźmina. Polak za zgodą CD Projektu wykuwa oryginalne miecze
Źródło zdjęć: © Kaer Morhen Forge | Michał Sygut
Bolesław Breczko
26.01.2020 12:23

Kowal-hobbysta z kuźni Kaer Morhen Forge wykuwa i sprzedaje miecze wzorowane na borni z gier "Wiedźmin 3". Twórca informuje, że ma oficjalną zgodę CD Projektu na wykorzystanie wizerunku i nazw znanych z gry komputerowej.

Na stronie kuźni nazwanej na cześć wiedźmińskiego siedliska, czyli górskiej twierdzy Kaer Morhen, w której "produkowano" wiedźminów, możemy zobaczyć przepiękne miecze wzorowane na tych, którymi Geralt walczy w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon".

Ich twórca, który się nie przedstawia na stronie, zapewnia, że ma oficjalną licencję CD Projektu na wykorzystanie zarówno wizerunku, jak i nazw mieczy z gry "Wiedźmin 3". I tak możemy zobaczyć na stronie zdjęcia mieczy poszczególnych szkół wiedźmińskich: wilka, gryfa, niedźwiedzia, żmii i kota. Każdy z mieczy dostępny jest też w różnych "stopniach" (zaawansowany, wyśmienity, mistrzowski). W grze stopnie stanowiły o statystykach broni takich jak zadawane obrażenia. Ich fizyczne repliki z Kuźni Kaer Morhen różnią się jedynie wyglądem.

Poza mieczami z wiedźmińskich szkół do obejrzenia i do kupienia są też: Zirael - miecz Ciri, Aerondight - miecz, który Geralt otrzymał od Pani Jeziora, zakrzywiony miecz Scoia'tael, czyli elfich separatystów, Iris, czyli szabla Olgierda Von Everec,

Twórca przekonuje, że każdy miecz wykonywany jest przez niego ręcznie, w wolnym czasie, a kowalstwem zajmuje się amatorsko, chociaż na zdjęciach zdecydowanie nie widać amatorki. Miecze z Kuźni Kaer Morhen kosztują od 400 do 900 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)