Broadcom: chipy 1080p i Blu‑ray dla komórek

Broadcom: chipy 1080p i Blu-ray dla komórek

18.12.2009 19:11, aktual.: 21.12.2009 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Broadcom, jeden z największych na świecie producentów chipów, przedstawił dwa nowe chipy przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Pierwszy z nich ma pozwolić m.in. na wykonywanie zdjęć w wysokiej jakości, natomiast drugi - na odtwarzanie materiału wideo w jakości Blu-ray.

Pierwszy z chipów, przeznaczony do współpracy z wbudowanymi w telefony aparatami fotograficznymi, ma pozwolić na rejestrację i odtwarzanie materiałów wideo w jakości 1080p. Oprócz tego umożliwi on wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 20 Mpix, na jakość których będzie miała wpływ funkcja stabilizacji obrazu oraz tryb wykrywania twarzy i uśmiechu.

Według zapewnień producenta, ma on również obsłużyć gry 3D w jakości 1080p oraz wyjście HDMI, co pozwoli na zabawę na dużym ekranie. Dzięki zredukowaniu zapotrzebowania chipa na energię o 20 do 50%, wyświetlanie materiałów wideo na dużym ekranie ma być możliwe _ nawet do 16 godzin _.

Drugi z zaprezentowanych chipów ma pozwolić na dekodowanie i odtwarzanie materiałów wideo zapisanych w jakości Blu-ray oraz obsługę mediów strumieniowych w wysokiej jakości z takich serwisów jak Netflix, Pandora, Vudu czy CinemaNow.

Pierwsze próbki chipów trafiły już do kluczowych klientów firmy. Jednak trudno się spodziewać, aby pierwsze urządzenia wyposażone w opisywane podzespoły trafiły na rynek wcześniej, niż w 2011 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)