Trwa ładowanie...
d2ytboa

British Airways pokazało przyszłość. Będzie zdominowana przez sztuczną inteligencję i "hiperpersonalizację"

Jedne z największych linii lotniczych świata uruchomiły wystawę BA 2119: Flight of the Future. Odwiedzający mogą podziwiać przyszłość podróżowania i uczestniczyć w unikalnym doświadczaniu wirtualnej rzeczywistości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
British Airways przedstawia przyszłość podróżowania.
British Airways przedstawia przyszłość podróżowania. (British Airways, Fot: British Airways)
d2ytboa

Wystawę można oglądać w londyńskiej galerii Saatchi. Dzięki badaniom British Airways oraz współpracy z Royal College of Art i wiodącymi światowymi artystami, wystawa pozwala przenieść się do futurystycznego świata podróży.

Świat ten zdominuje hiperpresonalizacja, automatyzacja, sztuczna inteligencja, transport modułowy, zrównoważony rozwój, drukowane rozwiązania 3D, ale też takie kategorie jak zdrowie i rozrywka.

British Airways uważa, że samoloty przyszłości będą miały niewiele wspólnego z współczesnymi maszynami. Zdaniem projektantów mają przypominać statki kosmiczne, poruszające się z hipersonicznymi prędkościami. Podróż nimi będzie trwała maksymalnie kilkanaście minut.

Jakie będą samoloty przyszłości?

d2ytboa

Większa personalizacja samolotów przyszłości, może być zapewniona dzięki siedzeniom wyposażonym w skanery biologiczne. Urządzenia będą gromadziły i przekazywały informacje na temat potrzeb żywieniowych i fizjologicznych pasażerów.

British Airways wiąże duże nadzieje z możliwościami jakie daje drukowanie 3D. Dzięki drukarkom 3D, linie lotnicze będą w stanie spełnić indywidualne zachcianki pasażerów np. dotyczące napojów i jedzenia.

British Airways

Drukarki 3D stworzą również szansę na walkę z aklimatyzacją w miejscu docelowym, czyli jet lagiem. Już na pokładzie samolotu możliwe będzie drukowanie spersonalizowanych suplementów, które pomogą pasażerom w walce z nieprzyjemnymi objawami.

d2ytboa

Personalizacja, realizowana dzięki sztucznej inteligencji, pozwoli pasażerom na przenoszenie informacji z profili zawodowych i rozrywkowych w chmurze, a następnie uruchomienie ich na przydzielonym miejscu w samolocie.

Zmiany dotyczą również załogi pokładowej

Holograficzne stewardesy odpowiedzą na podstawowe pytania i prośby, dzięki czemu odciążą prawdziwy personel pokładowy. W tym samym czasie będzie on mógł, oferować większą liczbę interakcji o unikalnej wartości dodanej.

Jedną z możliwych ścieżek rozwoju przyszłego transportu samolotowego, jest likwidacja "klas" i zastąpienie ich specjalnymi pakietami. Klienci zapłacą za konfigurowane doświadczenia, oparte na opcjach dotyczących rozrywki oraz przestrzeni w samolocie. Można więc powiedzieć, że przyszłość podróżowania uwzględnia zapotrzebowanie konsumentów na wygodę i autonomię osobistą.

British Airways

Ważną kwestią będzie również ochrona środowiska. Planuje się, że samoloty przyszłości będą napędzane energią elektryczną i paliwami alternatywnymi. Wszystkie szczegółowe kwestie na temat futurystycznej wizji British Airways, zostały opublikowane w raporcie "BA 2119: Fligth of the Future. A ground-breaking study by British Airways".

d2ytboa

Podziel się opinią

Share

d2ytboa

d2ytboa
Więcej tematów