Boeing 777 o włos od katastrofy. Zrzucił paliwo nad szkolnym placem zabaw [WIDEO]

Boeing 777 o włos od katastrofy. Zrzucił paliwo nad szkolnym placem zabaw [WIDEO]
Źródło zdjęć: © East News | Andy Holzman/Polaris
Karolina Modzelewska

15.01.2020 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W samolocie lecącym z Los Angeles do Szanghaju doszło do problemów z silnikiem. Piloci zostali zmuszeni do natychmiastowego powrotu na ziemię i opróżnienia zbiorników paliwa. Dokonali tego nad szkolnym placem zabaw.

We wtorek (14.01.2020 r.) Boeing 777 linii lotniczych Delta wystartował z międzynarodowego lotniska w Los Angeles i zmierzał do Szanghaju. Na jego pokładzie znajdowało się 140 pasażerów i członkowie załogi.

W oficjalnym oświadczeniu linie lotnicze Delta poinformowały, że niedługo po starcie wystąpił problem z silnikiem, który wymagał szybkiego powrotu ziemię.
- Samolot wylądował bezpiecznie po zrzuceniu paliwa, co było wymagane w ramach normalnej procedury, dzięki której samolot osiąga bezpieczny ciężar lądowania – zaznaczyli przedstawiciele Delty.

Jak donosi The Los Angeles Times, pojazd zrzucił paliwo nad placem zabaw w szkole podstawowej w Cudahy w Kalifornii. Na miejsce zdarzenia udały się liczne zastępy straży pożarnej i karetki pogotowia.

Rzecznik LA City Fire potwierdził, że w czasie całego zdarzenia dwie klasy odbywały zajęcia na zewnątrz. Dodał również, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, ani nie został przetransportowany do szpitala. Skończyło się na niewielkich podrażnieniach skóry i płuc.

Skutki zrzucenia paliwa przez samolot linii Delta odczuli również uczniowie San Gabriel Avenue Elementary i Tweedy Elementary w South Gate, 93rd Street Elementary i Graham Elementary w Inglewood.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także