Trwa ładowanie...

Boeing 737 MAX. Samoloty mogą powrócić do rozkładu lotów jeszcze przed świętami

Boeing 737 MAX powróci do rozkładu lotów przed Bożym Narodzeniem? To możliwe. Amerykańskie linie United Airlines poinformowały o przełożeniu planowanego powrotu samolotów o kolejne sześć tygodni.
Share
United Airlines zapowiedziało powrót MAX-ów jeszcze przed świętami
United Airlines zapowiedziało powrót MAX-ów jeszcze przed świętamiŹródło: Youtube.com
dsjlwkw

Czołowy amerykański przewoźnik lotniczy poinformował o przełożeniu planowanego powrotu Boeinga 737 MAX do rozkładu lotów o kolejne sześć tygodni. Oznacza to, że samoloty w barwach United Airlines mogą wznieść się w powietrze jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Jak informuje United Airlines, MAX-y miałyby powrócić do rozkładu lotów 19 grudnia.

dsjlwkw

Amerykańskie linie posiadają 14 samolotów Boeing 737 MAX. Wszystkie zostały uziemione z powodu braku pewności co do prawidłowego funkcjonowania oprogramowania maszyn.

Uziemienie samolotów to skutek dwóch wielkich katastrof, w których zginęło łącznie 346 osób.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) przewidywało, że samoloty Boeing 737 MAX powrócą do rozkładu lotów od połowy sierpnia bieżącego roku. Termin ten został jednak przedłużony. Obecnie wiele wskazuje, że maszyny będą dostępne dla przewoźników dopiero w przyszłym roku. Jak informują szefowie Boeinga, ich ambicją jest jak najszybszy powrót na rynek oraz inwestowanie w przyszłość.

Zobacz także: Boeing 737 MAX. Ubezpieczyciele liczą straty - są ogromne. "Największa katastrofa w historii"

dsjlwkw

Podziel się opinią

Share
dsjlwkw
dsjlwkw
Więcej tematów