Trwa ładowanie...
ycipk-2igi4v

BMW jednak z Android Auto. Niemiecki koncert zmienił zdanie

Bayerische Motoren Werke (albo prościej BMW) ogłosił otwarcie się na kompatybilność z Android Auto. Producent samochodów wcześniej zarzekał się, że nie jest zainteresowany tym rozwiązaniem. Jak widać zmienił zdanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BMW wkrótce będzie kompatybilne z Android Auto
BMW wkrótce będzie kompatybilne z Android Auto (Materiały prasowe, Fot: BMW)
ycipk-2igi4v

W 2017 roku koncern BMW twierdził, że jego samochody nie będą obsługiwać systemu Android Auto. Ówczesny wiceprezes ds. usług cyfrowych i modelu biznesowego powiedział, że chcą skupić się na w pełni autorskich rozwiązaniach. Pomogłoby to zachować pełną kontrolę nad interfejsem aut.

Zmiany mentalności

Od tamtej pory Android Auto stał się jeszcze bardziej popularny, a Dieter May, który wygłosił niepochlebne słowa w kierunku technologii Google, nie zasiada już w firmie. Jak widać, BMW w końcu przekonało się i dziś oficjalnie zapowiedziało wprowadzenie obsługi Android Auto w 2020 roku. A już w styczniu na CES 2020 implementacja zostanie pokazana szerszej publiczności.

Jak możemy przeczytać w dzisiejszym oświadczeniu firmy, zgodność z Android Auto "będzie dostępna dla klientów w 20 krajach od lipca 2020 roku dla wszystkich samochodów zaopatrzonych w BMW Operating System 7.0". W takim razie entuzjaści łączenia samochodu z interfejsem Android Auto mogą się tylko cieszyć. Nie wiadomo, czy wśród nich będzie Polska, ale zapewne wkrótce poznamy dokładniejsze plany.

ycipk-2igi4v

BMW posłuchało głosu klientów

Peter Henrich, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktów BMW, zaznaczył, że "Asystent Google na Android Auto ułatwia uzyskiwanie wskazówek, pozostawanie w kontakcie i produktywność. Wielu naszych klientów podkreślało dla nich znaczenie posiadania oprócz własnych funkcji i usług BMW także Android Auto, w celu bezpiecznego korzystania z wielu znanych funkcji smartfonów z Androidem bez odwracania uwagi od drogi."

Niestety BWM będzie oferować tylko połączenie bezprzewodowe, a to jest ograniczone do znacznie mniejszej ilości modeli smartfonów niż alternatywna metoda. Nie mniej, to i tak krok w bardzo dobrą stronę, już nie tylko posiadacze iPhonów będą zadowoleni. A może kolejne modele aut BMW będą komunikowały się też przewodowo?

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2igi4v

ycipk-2igi4v
ycipk-2igi4v