Bliskie spotkanie - Nikon Coolpix AW120. Twardy zawodnik

Bliskie spotkanie - Nikon Coolpix AW120. Twardy zawodnik

Bliskie spotkanie - Nikon Coolpix AW120. Twardy zawodnik
Źródło zdjęć: © stuff
06.08.2014 13:40

Nikon Coolpix AW110 to wciąż jeden z najlepszych wzmocnionych aparatów, które dane nam było testować. Dlatego ucieszyliśmy się, gdy do redakcji trafił następca tego twardziela.

Nie wszystkich kręcą wakacyjne wyjazdy do luksusowych hoteli i zwiedzanie miast –. jednak w takich warunkach możesz jedynie obawiać się, że twoją ukochaną lustrzankę ktoś ukradnie. Są oso by, które preferują aktywną formę spędzania czasu wolnego: wyjazd w góry, wspinaczka, nurkowanie, samochodowy off-road. Tutaj z aparatem może stać się już o wiele więcej. Chyba, że wyposażysz się w odpowiednio wzmocniony model.

Takimi aparatami są właśnie modele Nikona z serii AW, a najnowsza odsłona jest oczywiście mocniejsza od zeszłorocznego AW110. Coolpix AW120 jest wodo szczelny do głębokości 18 metrów, przetrwa upadek z wysokości 2 metrów i niestraszne będą mu temperatury sięgające -10 stopni Celsjusza. Jego zalety nie kończą się oczywiście na wytrzymałości – Coolpix AW120 to kompakt oferujący wysokiej jakości zdjęcia.

Matryca CMOS o rozdzielczości 1. Mpx to jeden z elementów zdumiewająco dobrej optyki, w którą wyposażono nowy aparat Nikona. Pomaga jej ultra szerokokątny obiektyw o ogniskowej 24 milimetrów i przysłonie f/2,8 z pięciokrotnym zoomem optycznym. Aparat włącza się niemal natychmiastowo, a autofokus zadziwia szybkością łapania celu.

Nowością w aparatach z serii AW jest możliwość kręcenia fil mów w jakości 1080/60. (AW110 umożliwiał nagrywanie w jakości 1080/30p). Tym razem filmy z twoich wyczynów będą o wiele bardziej płynne.
Funkcje, funkcyjki

GPS i mapy świata Gdy zrobisz zdjęcie będąc na powierzchni ziemi, aparat może zapisać twoje położenie, kierunek, w którym byłeś skierowany, wysokość i pobliskie punkty orientacyjne. Ta ostatnia funkcja sprawdza się świetnie podczas zagranicznych wycieczek.

Pod wodą GPS nie działa niestety pod wodą, ale aparat zapamiętuje przynajmniej głębokość na jakiej znajdowałeś się podczas robienia zdjęcia. Podwodne fotografowanie i filmowanie ułatwia funkcja obsługi ruchem.

Adventure Kit Aparat Nikon Coolpix AW12. można kupić w zestawie Adventure: z uchwytem na kierownicę roweru, nietonącym paskiem i szelkami na aparat (akcesoria dostępne w kolorach pomarańczowym i czarnym).

ZDANIEM STUFFA

To obecnie najlepszy wzmocniony aparat na rynku. Niestraszne mu nieprzyjazne warunki atmosferyczne.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dane techniczne:

Matryca
1/2,3 cala, typu CMOS, 1. Mpx.

Obiektyw/Soczewka
NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym.

Przysłona
f/2,8–4,9.

Redukcja drgań
Połączenie optycznej i elektronicznej redukcji drgań (VR).
Redukcja poruszenia w ruchu
Wykrywanie ruchu (zdjęcia).

Autofocus (AF)
AF z detekcją kontrastu.

Wybór pola ostrości
Priorytet twarzy, wybór manualny z 9. polami ostrości, centralny, śledzenie obiektów w ruchu, AF z wyszukiwaniem celu.

Ekran
3”, 92. 000 punktów, OLED.

Zapis danych
Pamięć wewnętrzna (ok. 32. MB), kar ty pamięci SD/SDHC/SDXC.

Formaty plików
Zdjęcia: JPEG. Pliki dźwiękowe (notatki głosowe): WAV. Filmy: MOV (wideo: H.264/MPEG-4 AVC, audio: LPCM stereo).

Czułość ISO
ISO 125–1600. ISO 3200, 6400 (dostęp na w trybie automatycznym).

Dodatkowe funkcje
Wi-Fi, GPS, GLONASS, mapy świata, kompas.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)