BlackBerry zjedzone przez Microsoft i Nokię?

BlackBerry zjedzone przez Microsoft i Nokię?
Źródło zdjęć: © chip.pl

22.12.2011 09:44, aktual.: 22.12.2011 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że Microsoft i Nokia są zainteresowane przejęciem firmy RIM, producenta smartfonów i systemu operacyjnego BlackBerry.

RIM miało zaproponować wielu producentom licencjonowanie swojego systemu BackBerry OS 10. na co Microsoft i Nokia miały odpowiedzieć chęcią przejęcia w całości kanadyjskiej firmy. Jak twierdzą źródła Wall Street Journal, już od kilku miesięcy trwają rozmowy w sprawie możliwości wykupienia firmy RIM przez amerykańskiego i fińskiego producenta. Na razie jednak żadna ze stron oficjalnie nie komentuje tych pogłosek, zatem pozostaje w sferze domysłów i plotek.

Nie jest jednak wykluczone, że RIM rzeczywiście sprzeda działy zajmujące się smartfonami i mobilnym systemem operacyjnym, skupiając się tym samym na rozwiązaniach dla przedsiębiorstw. Dla Microsoftu i Nokii mogłaby to być szansa na zdobycie biznesowych klientów - w końcu RIM w Stanach Zjednoczonych ma duży udział w rynku.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że RIM chce najpierw sprawdzić, jak będą sprzedawać się pierwsze smartfony z systemem BlackBerry OS 10. zanim podejmie jakiekolwiek negocjacje dotyczące przejęcia.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "10 najczęściej piraconych seriali telewizyjnych 2011"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)