BlackBerry najbezpieczniejsze w biznesie

BlackBerry najbezpieczniejsze w biznesie

BlackBerry najbezpieczniejsze w biznesie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.10.2012 10:21, aktualizacja: 29.10.2012 10:43

Z nowego badania przeprowadzonego przez Strategy Analytics wynika, że rozwiązanie BlackBerry Enterprise Solution zapewnia nie tylko najbezpieczniejszą platformę mobilną, ale też najniższy całkowity koszt posiadania w porównaniu z innymi dostępnymi w dziedzinie mobilnej telekomunikacji wdrożeniami.

W ramach badania porównano dwa podejścia do mobilności: BlackBerry Enterprise Solution oraz model zamknięty (tzw. _ Walled Garden _), w którym wszystkie urządzenia innej marki niż BlackBerry mają dostęp przez VPN do bezpiecznej, ograniczonej strefy w sieci i są zarządzane przy użyciu oprogramowania do zarządzania urządzeniami mobilnymi innego producenta.

Po roku badań okazało się, że koszt bezpiecznego zarządzania urządzeniami innymi niż BlackBerry w modelu zamkniętym jest większy o 39. od zarządzania urządzeniami BlackBerry w środowisku serwera BlackBerry Enterprise Server (BES). Z badań wynika też, że model zamknięty będzie nadal kosztować więcej niż rozwiązanie BlackBerry także w kolejnych latach.

Badacze ze Strategy Analytics ocenili także bezpieczeństwo systemów operacyjnych BlackBerry 7. Apple iOS 5, Symbian S60 i Windows Phone 7 na podstawie jedenastu kryteriów. Najbezpieczniejsze okazało się rozwiązanie BlackBerry, z którym wiąże się niski poziom zagrożeń w 10 z 11 kategorii.

Z raportu wynika również, że całościowa architektura rozwiązania BlackBerry, łącznie z szyfrowaniem danych przechowywanych i przesyłanych, zmniejsza maksymalny poziom zagrożeń i zapewnia niezbędne wsparcie polityki bezpieczeństwa IT.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)