BlackBerry Messenger 7 z darmowymi połączeniami głosowymi

BlackBerry Messenger 7 z darmowymi połączeniami głosowymi

BlackBerry Messenger 7 z darmowymi połączeniami głosowymi
Źródło zdjęć: © Fauzan Alfi / CC
12.12.2012 11:30

Research In Motion udostępnił BlackBerry Messenger w wersji 7 - darmową aktualizację dla tej popularnej na całym świecie mobilnej sieci społecznościowej. Teraz z darmowymi połączeniami głosowymi.

Zasadniczą nową funkcją tej aktualizacji jest umożliwienie użytkownikom prowadzenia bezpłatnych rozmów głosowych z innymi użytkownikami BBM na całym świecie za pośrednictwem połączenia Wi-Fi. Nowa funkcja to szybki, wygodny i niedrogi sposób, aby nieustanne pozostawać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi.

Wersja Beta BBM 7 z funkcją BBM Voice została udostępniona dla szerszego grona odbiorców 14. listopada 2012 poprzez BlackBerry BetaZone. Testerzy byli bardzo zadowoleni.

BB7 umożliwia swobodne korzystanie ze smartfonu w czasie rozmowy - użytkownicy mają możliwość czytania wiadomości na BBM, sprawdzania e-maili oraz korzystania z różnych aplikacji w czasie rozmowy przez BBM Voice. Co więcej, użytkownicy mogą również płynnie przechodzić z połączania głosowego BBM Voice do pisania wiadomości tekstowych i odwrotnie, lub też korzystać w obu tych funkcji jednocześnie.

Użytkownicy będą widzieli, czy mogą się połączyć z wybraną osobą dzięki specjalnym oznaczeniom umieszczonym przy każdym kontakcie. BBM Voice działa ze wszystkimi dotychczas używanymi akcesoriami do połączeń głosowych do smartfonów BlackBerry, takimi jak zestawy słuchawkowe Bluetooth lub przewodowe. Rozmawiać można także przy użyciu wbudowanej słuchawki smartfonu BlackBerry.

W zaktualizowanej wersji użytkownicy dostaną 16 nowych emotikonów, które pozwolą na zabawne i kreatywne wyrażenie siebie w rozmowach tekstowych. BBM będzie powiadamiało użytkowników o dostępnych aktualizacjach, aby mogli je ściągnąć bezpośrednio z wewnętrznych aplikacji. Integracja z identyfikatorem BlackBerry ID pozwala na tworzenie kopii zapasowej profilu BBM, grup i kontaktów oraz ich automatyczne przywracanie w nowym smartfonie BlackBerry, na przykład urządzeniu BlackBerry 10.

Aplikacja BBM w wersji 7 z nową funkcją BBM Voice jest już dostępna dla użytkowników wszystkich smartfonów BlackBerry z systemem BlackBerry 6 OS lub nowszym. Na początku przyszłego roku planowana jest także obsługa smartfonów z systemem BlackBerry 5 OS. BBM 7 można ściągnąć za darmo pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)