BlackBerry kupuje swojego rywala

BlackBerry kupuje swojego rywala
Źródło zdjęć: © blackberrycentral.com

08.09.2015 10:19, aktual.: 08.09.2015 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo pogarszającej się kondycji finansowej kanadyjski producent smartfonów zdecydował się na odważny krok - za 425 mln dolarów przejął firmę Good Technology.

Niedługo na rynku pojawi się najnowszy smartfon od Blackberry. Będzie to z pewnością rewolucyjna konstrukcja - pierwszy BB z Androidem, zakrzywionym ekranem i innymi ciekawymi rozwiązaniami. Czy firma jes ttak bardzo pewna sukcesu swojego nadchodzącego smartfona? Mimo pogarszającej się kondycji finansowej kanadyjski producent zdecydował się na odważny krok - za 425 mln dolarów przejął firmę Good Technology.

Inwestycja ma szansę szybko się zwrócić, a na pewno pomoże BlackBerry przyciągnąć nowych klientów. Good Technology to bowiem koncern, który specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania zapewniającego bezpieczną pracę klientom używającym smartfonów do pracy. Z ich rozwiązań korzystają nie tylko władze wielu państw i najbogatsi ludzie świata, ale także około 6200 organizacji - m.in. U.S. Navy czy Northern Trust Corp.

Obie firmy posiadają duże doświadczenie w obsłudze klientów biznesowych, więc połączenie sił zapewni BlackBerry dodatkowy oręż do walki z firmami dostarczającymi usługi bezpieczeństwa na smartfony z Androidem i iOS.

Transakcja ma zostać zrealizowana w najbliższych miesiącach, a samo BlackBerry spodziewa się, że już po pierwszym roku fuzji dochód wynikający z tej operacji wyniesie 160 milionów dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sony Xperia Z5 i Z5 Premium - świetny system chłodzenia?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)