Biznes zaakceptował Vistę

Biznes zaakceptował Vistę

Biznes zaakceptował Vistę
Źródło zdjęć: © IDG
03.11.2007 09:00, aktualizacja: 05.11.2007 09:15

Microsoft poinformował, że przedsiębiorstwa zaczęły masowo instalować system Windows Vista. Zdaniem Kevina Johnsona z Microsoftu, popyt w końcu przełożył się na praktyczne działania.

Zwykle uważa się, że Windows Vista słabo przyjmuje się na rynku. Faktem jest jednak, że klienci kupują go chętniej niż Windows XP w analogicznym okresie po premierze. Co więcej Charles Di Bona, analityk firmy Bernstein Research uważa, że poziom sprzedaży Visty jest niedoszacowany. Jego zdaniem najnowszy OS Microsoftu sprzedaje się znacznie lepiej, niż przewiduje rynek. Lepiej nawet, niż przewiduje to sam Microsoft.

Koncern z Redmond przewiduje, że do końca bieżącego roku podatkowego ( czyli do 30 czerwca 2008 ) odnotuje 12- lub 13-procentowy wzrost sprzedaży Visty. Di Bona twierdzi, że będziemy świadkami wzrostu rzędu 15 procent. Każdy punkt procentowy przekłada się na zwiększenie wpływów Microsoftu o 150 milionów dolarów i zysku z działalności operacyjnej o 110 milionów USD.

Z każdego dolara, którego klient wydaje na Windows, Microsoft zyskuje 75 centów. W roku podatkowym 2007 systemy operacyjne przyniosły koncernowi Gatesa 15 miliardów dolarów wpływu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)