Trwa ładowanie...
d2vda7m

Bitcoin skusił rosyjskiego naukowca. Teraz za to zapłaci

Rosyjski inżynier Denis Baykov dostał karę w wysokości 450 tys. rubli (ok. 27770 zł) za używanie do wykopywania Bitcoinów superkomputera znajdującego się w tajnym laboratorium nuklearnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski sąd ukarał naukowca, który wykopywał Bitcoiny w tajnym laboratorium.
Rosyjski sąd ukarał naukowca, który wykopywał Bitcoiny w tajnym laboratorium. (Fotolia)
d2vda7m

Laboratorium, w którym doszło do nielegalnego procederu, znajduje się w zamkniętym mieście Sarov, 400 kilometrów od Moskwy. W poprzednim roku kilku naukowców pracujących w tamtejszym centrum atomowym zostało zatrzymanych w związku ze sprawą kopania Bitcoinów na znajdujących się tam komputerach. Są to jedne z najpotężniejszych rosyjskich superkomputerów.

Czytaj też: Bitcoin staniał. Tom Lee: Kurs kryptowaluty jest uzależniony od rynku akcji

Grzywna dla jednego z naukowców

d2vda7m

Teraz, jak podaje agencja prasowa RIA Novosti, sąd miejski w Sarovie ukarał jednego z naukowców, Denisa Baykowa, grzywną w wysokości 450 tys. rubli. Dwaj inni zamieszani w proceder pracownicy laboratorium - Andrei Rybkin i Andrei Shatokhin - nadal oczekują na swoje wyroki.

Superkomputer znajdujący się w rosyjskim laboratorium może podobno osiągnąć prędkość tysiąca kwintylionów transakcji na sekundę. Prawnik jednego z oskarżonych powiedział, że naukowcy opracowali specjalne oprogramowanie, aby uniknąć wykrycia swoich działań.

Źródło: Themoscowtimes.com

Czytaj też: Elon Musk padł ofiarą oszustwa "Bitcoin Profit". Fałszywa rekomendacja szefa SpaceX

d2vda7m

Podziel się opinią

Share

d2vda7m

d2vda7m
Więcej tematów