Trwa ładowanie...
d2cyo6c

Bitcoin cały czas rośnie. Kurs przekroczył 40 000 dolarów

Kurs Bitcoina nieprzerwanie rośnie od grudnia zeszłego roku. Z każdym dniem waluta bije własny rekord i zgodnie z najnowszymi danymi, za pojedynczą jednostkę musimy zapłacić już ponad 140 tys. złotych.
Share
Bitcoin
BitcoinŹródło: Pexels
d2cyo6c

W momencie pisania tego artykułu kurs Bitcoina przekroczył 141 838 złotych za jednostkę, co oznacza ponad 40 000 dolarów. Według ocen CoinDesk Bitcoin po raz pierwszy przekroczył próg 40 000 dolarów, gwałtowniepodwajając swoją rekordową wartość 20 000 dolarów osiągniętą w grudniu 2020.

Ten rekordowy rozwój nastąpił kilka dni po tym, jak kryptowaluta pobiła w niedzielę rekord wynoszący 34 800 dolarów, co było 12-krotną wartością jego ceny w momencie powstawania kryptowaluty. Jednak ten szybki wzrost rozpoczął się już w połowie grudnia ubiegłego roku, czyniąc Bitcoin najpopularniejszą kryptowalutą na świecie i droższą od złota.

Według analityków, na których powołuje się Interesting Engineering, Bitcoin stał się dobrym zabezpieczeniem przeciw inflacji. Jednak inwestycje w krytowaluty zawsze niosą ze sobą duże ryzyko, ponieważ rynek nie jest nadzorowany przez banki centralne.

d2cyo6c

Niestety ogromne zainteresowanie inwestycjami w Bitcoina przyciąga również cyberprzestępców. Ostatnio pisaliśmy o tym, jak mieszkaniec Suwałk stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych, bo myślał, że inwestuje w kryptowalutę. O tym, jak bezpiecznie inwestować możecie dowiedzieć się więcej, czytając nasz poradnik.

Należy pamiętać, że Bitcoin, jedynie z nazwy jest walutą. Kryptowaluta (lub wirtualna waluta) to zasób cyfrowy zaprojektowany jako środek wymiany, w którym indywidualne zapisy dotyczące własności monet są przechowywane w formie skomputeryzowanej bazy danych przy użyciu silnej kryptografii w celu zabezpieczenia zapisów transakcji.

Zobacz: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu [Wideo]

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj


Imperatory 2020

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cyo6c

Podziel się opinią

Share
d2cyo6c
d2cyo6c
Więcej tematów