Bill Gates Sr. nie żyje. Kim był ojciec Billa Gatesa?

Bill Gates Sr. nie żyje. Kim był ojciec Billa Gatesa?

Od lewej: Melinda Gates, Bill Gates, Bill Gates Sr., Mimi Gardner Gates.
Od lewej: Melinda Gates, Bill Gates, Bill Gates Sr., Mimi Gardner Gates.
Źródło zdjęć: © Getty Images
16.09.2020 09:06

William H. Gates II, prawnik i filantrop, najbardziej znany jako ojciec współzałożyciela Microsoftu Billa Gatesa, zmarł w wieku 94 lat. Rodzina ogłosiła, że przyczyną śmierci była choroba Alzheimera.

W nekrologu rodzina pokreśliła, że Gates Sr. był "głęboko zaangażowany na rzecz sprawiedliwości społecznej i gospodarczej". Był on bowiem odpowiedzialny za "pierwsze wysiłki Fundacji Billa i Melindy Gatesów na rzecz poprawy zdrowia na świecie". 

Fundacja przeznaczyła w sumie ponad 50 miliardów dolarów na rozszerzenie szczepień ochronnych dzieci, likwidację polio, dostarczenie nasion afrykańskim rolnikom i poprawę jakości amerykańskich szkół publicznych. Senior Gates był jednym ze współprzewodniczących fundacji, wraz ze swoim synem i synową.

Bill Gates Sr. miał także wpływ na początki Microsoftu. Podczas kolacji w 1980 roku pomógł swojemu synowi zwerbować przyjaciela z Uniwersytetu Harvarda, Steve'a Ballmera, do pracy w Microsofcie. Ballmer opuścił szkołę średnią, a następnie został dyrektorem generalnym firmy.

Bill Gates żegna ojca

W pożegnaniu Gates Seniora podkreślono także fakt jego wsparcia dla progresywnego opodatkowania, zwłaszcza za nieudane wysiłki na rzecz uchwalenia stanowego podatku dochodowego dla zamożnych w Waszyngtonie.

– Mądrość, hojność, empatia i pokora mojego taty miały ogromny wpływ na ludzi na całym świecie – napisał współzałożyciel Microsoftu o swoim ojcu w oświadczeniu ku jego pamięci.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)