Bill Gates o szczepionce na koronawirusa: "Teorie spiskowe? Tak głupie, że ciężko im zaprzeczyć"

Bill Gates o szczepionce na koronawirusa: "Teorie spiskowe? Tak głupie, że ciężko im zaprzeczyć"

Bill Gates o szczepionce na koronawirusa: "Teorie spiskowe? Tak głupie, że ciężko im zaprzeczyć"
Źródło zdjęć: © YouTube.com
08.06.2020 15:26, aktualizacja: 08.06.2020 17:25

Bill Gates przyznał, że prace nad szczepionką na koronawirusa mogą zostać skutecznie utrudnione przez ruchy antyszczepionkowe. Amerykański miliarder odniósł się także do teorii spiskowych wiążących jego osobę z pandemią COVID-19.

Choć szczepionka na koronawirusa nie została jeszcze opracowana, to już sam fakt jej powstawania budzi skrajne emocje. Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że jeden z najbogatszych ludzi na świecie - Bill Gates - za pomocą preparatu przeciw COVID-19 zamierza czipować ludzi i zmniejszyć populację.

Według informacji zagranicznych mediów, fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazała 1,6 miliarda dolarów na rzecz globalnego sojuszu na rzecz szczepień Gavi. Wcześniej para filantropów poważnie zaangażowała się w poszukiwania szczepionki przeciwko COVID-19. Na ten cel przeznaczyli już łącznie 300 milionów dolarów.

Zdaniem amerykańskiego biznesmena ruchy antyszczepionkowe zrobią wszystko, co w ich mocy, aby utrudnić plan budowania odporności populacyjnej. Współzałożyciel Microsoftu odniósł się także do teorii spiskowych łączących jego osobę z wybuchem pandemii koronawirusa. - Nigdy nie byłem zaangażowany w żadne mikroczipy - podkreślił.

Według sondaży przeprowadzonych przez serwis Yahoo w Stanach Zjednoczonych, blisko 1/3 dorosłych Amerykanów uważa, że Bill Gates planuje użyć szczepionki przeciwko SARS-CoV-2, do wszczepienia mikroczipów, mających na celu monitorowanie miliardów ludzi na naszej planecie.

- Teorie spiskowe? Jest wręcz ciężko im zaprzeczyć, ponieważ są tak głupie albo dziwne - skomentował stanowczo w wywiadzie dla "Business Insider" były CEO Microsoftu. - W pewnym sensie to tak dziwaczne, że chciałbyś podejść do tego z humorem, ale niestety się nie da - dodał.

Zdaniem ekspertów, szerokie rozpowszechnianie teorii spiskowych może mieć być niezwykle niebezpieczne, gdyż przyczyni się do zniechęcania ludzi do szczepień. - To niepokojące, że ludzie rozpowszechniają dezinformację, w czasach gdy wszyscy powinniśmy szukać sposobów na ratowanie życia - komentował w kwietniu dyrektor generalny Fundacji Billa i Melindy Gatesów, Mark Suzman.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (303)