Biedronka sprzedaje oczyszczacz powietrza. Na Hoffen AirPro stać każdego

Biedronka sprzedaje oczyszczacz powietrza. Na Hoffen AirPro stać każdego
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando

24.10.2019 10:02, aktual.: 24.10.2019 11:26

Biedronka jak zawsze pamięta o potrzebach swoich klientów. Sezon grzewczy już się zaczyna, więc smog znów daje się we znaki. A będzie tylko gorzej. Warto się wyposażyć w oczyszczacz powietrza. A taki trafił właśnie do sprzedaży w popularnej sieci.

Oczyszczacz powietrza Hoffen AirPro już od 24 października w sklepach sieci Biedronka. Za jedyne 249 zł dyskont oferuje niewielkich rozmiarów urządzenie wyposażone w trójstopniowy system filtracji HEPA. Docelowo ma zwalczać zanieczyszczenia powietrza takie jak PM 2,5 oraz PM 10.

Oczyszczacz powietrza z Biedronki Hoffen AirPro - czym się charakteryzuje?

Chociaż kosztuje zaledwie 249 zł, co jak na oczyszczacz powietrza jest ceną bardzo niską, powinien spełnić wymagania praktycznie każdego. Standardowo, powietrze jest filtrowane przez filtr wstępny, filtr HEPA oraz filtr węglowy. W ten sposób usuwa się większość pyłów PM 2.5 oraz PM 10, a my możemy bezpiecznie oddychać.

Oczyszczacz może pracować w jednym z trzech wybranych trybów: light, normal i turbo. Jak informuje producent, sprzęt pracuje bardzo cicho - zaledwie 50 dB. W ciągu godziny jest w stanie przefiltrować nawet 95 metrów sześciennych powietrza, co przekłada się na optymalną powierzchnie pokoju 12 m2.

A więc jest całkowicie wystarczający dla standardowych rozmiarów mieszkania. Możecie używać go w ciągu dnia w salonie, a wieczorem przenieść do sypialni, aby przefiltrować powietrze przed snem. Oczyszczacz powietrza może pracować także w nocy, w cichym trybie light, który nie będzie przeszkadzać we śnie.

Hoffen Air Pro nie jest idealny - zauważyłem kilka problemów

Przede wszystkim dobrze, kiedy oczyszczacz posiada własny czujnik jakości powietrza. Dzięki temu możemy stwierdzić, czy może już pora wyłączyć urządzenie, czy nie. Niektóre z oczyszczaczy powietrza samodzielnie analizują jakość powietrza i dostosowują poziom mocy do aktualnych potrzeb.

Hoffen Air Pro nie posiada tych funkcji. Tym samym skazuje użytkownika na własną analizę. Możecie to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich będzie korzystanie z aplikacji oceniającej stan powietrza w waszej okolicy. Jednak nie będzie to zbytnio miarodajna analiza.

Innym sposobem może być zakup własnego czujnika jakości powietrza. To jednak niestety urządzenia często bardzo drogie. Mówimy tu o kwotach powyżej 400 zł, więc blisko dwa razy więcej, niż wartość oczyszczacza powietrza.

Dane techniczne Hoffen AirPro:

  • 3-stopniowa filtracja powietrza przez filtr wstępny, H(EPA) i węglowy
  • cicha praca poniżej 50 dB3
  • tryby pracy: turbo, normal i light
  • wbudowany timer
  • CARD: 95 m3/h
  • optymalna powierzchnia pokoju: 12 m2
  • dotykowy panel sterowania z podświetleniem
  • 2 lata gwarancji
  • zapasowe filtry dostępne u producenta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (172)