Białystok: nielegalne oprogramowanie w sklepach komputerowych

Białystok: nielegalne oprogramowanie w sklepach komputerowych
Źródło zdjęć: © policja

28.09.2009 19:00, aktual.: 29.09.2009 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli do dwóch sklepów komputerowych, które sprzedawały sprzęt z nielegalnym oprogramowaniem

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli do dwóch sklepów komputerowych (w Białymstoku i Augustowie) podejrzewając, że sprzedają sprzęt z nielegalnym oprogramowaniem. Podczas ich przeszukania funkcjonariusze natrafili na zainstalowane nielegalne systemy operacyjne, programy graficzne oraz mapy. Wstępnie straty firm będących właścicielami oprogramowania oszacowali na co najmniej 10. tys. zł.

Obraz
© (fot. www.podlaska.policja.gov.pl)

Klient w ofercie miał do wyboru dwie możliwości. Mógł kupić komputer z legalnym oprogramowaniem, za który płacił drożej lub nabyć sprzęt tańszy z oprogramowaniem nielegalnym.

Prowadzący sprawę policjanci ustalają obecnie od jakiego czasu sklepy trudniły się pirackim procederem. Ich właścicielom, zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, grozi za to przestępstwo kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (46)
Zobacz także