Białystok: nielegalne oprogramowanie w sklepach komputerowych

Białystok: nielegalne oprogramowanie w sklepach komputerowych28.09.2009 19:00
Białystok: nielegalne oprogramowanie w sklepach komputerowych
Źródło zdjęć: © policja

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli do dwóch sklepów komputerowych, które sprzedawały sprzęt z nielegalnym oprogramowaniem

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli do dwóch sklepów komputerowych (w Białymstoku i Augustowie) podejrzewając, że sprzedają sprzęt z nielegalnym oprogramowaniem. Podczas ich przeszukania funkcjonariusze natrafili na zainstalowane nielegalne systemy operacyjne, programy graficzne oraz mapy. Wstępnie straty firm będących właścicielami oprogramowania oszacowali na co najmniej 10. tys. zł.

288755856273848467
Źródło zdjęć: © (fot. www.podlaska.policja.gov.pl)

Klient w ofercie miał do wyboru dwie możliwości. Mógł kupić komputer z legalnym oprogramowaniem, za który płacił drożej lub nabyć sprzęt tańszy z oprogramowaniem nielegalnym.

Prowadzący sprawę policjanci ustalają obecnie od jakiego czasu sklepy trudniły się pirackim procederem. Ich właścicielom, zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, grozi za to przestępstwo kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)