Bezprzewodowy, samochodowy zestaw AV Sony XAV-601BT z MirrorLink

Bezprzewodowy, samochodowy zestaw AV Sony XAV‑601BT z MirrorLink

Bezprzewodowy, samochodowy zestaw AV Sony XAV-601BT z MirrorLink
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.06.2012 13:21, aktualizacja: 11.06.2012 14:37

Sony wprowadza do swojej oferty pierwszy samochodowy zestaw AV z technologią MirrorLink. Pozwoli on kierowcom sterować odtwarzaniem muzyki, posługiwać się nawigacją i korzystać w ruchu z innych aplikacji smartfonu, a także pozostawać w stałej łączności ze swoim cyfrowym światem. Ciekawe jest także to, że z najfajniejszych funkcji urządzenia nie da się skorzystać mają telefon marki Sony.

Aby skorzystać z zestawu XAV-601BT za pomocą telefonu, konieczne jest podłączenie smartfonu z certyfikatem MirrorLink. Tak połączony zestaw pozwala nie tylko bezpiecznie telefonować, ale i korzystać z przechowywanych w telefonie multimediów i współpracujących aplikacji, a dodatkowo ładować akumulator smartfonu podłączonego przez łącze USB. Co więcej, do wyświetlania informacji o trasie i do obsługi nawigacji w smartfonie można używać dużego (15,5cm/6,1”) wyświetlacza dotykowego (uwaga: dostępne funkcje zależą od używanego smartfonu).

W momencie wprowadzenia na rynek zestaw AV XAV-601BT będzie gwarantował zgodność z technologią MirrorLink następujących smartfonów z systemem Symbian2. Nokia 701, 700, 603, N8, E7, C7, X7, C6-01. Wynika z tego, że posiadacze smartfonów Sony Xperia niestety, nie skorzystają z możliwości nowego produktu… Sony. Dzięki aplikacji Passenger App Control współpasażerowie mają możliwość oglądania filmów i posługiwania się aplikacjami z podłączonego telefonu iPhone lub iPoda Touch —na dotykowym ekranie zestawu. (Uwaga: do odtwarzania filmów z iPoda potrzebny jest sprzedawany oddzielnie przewód).

Aby umożliwić równoczesne podłączenie dwóch urządzeń przenośnych, zestaw został wyposażony w dwa porty USB. W rezultacie użytkownik może telefonować i używać smartfonu jako nawigacji, a równocześnie przeglądać okładki albumów i listy odtwarzania zapisane w iPodzie, telefonie iPhone lub odtwarzaczu Walkman, bądź słuchać utworów zapisanych w pamięci USB.

Łatwość i wygoda wyszukiwania muzyki czy sterowania podłączonymi urządzeniami ma wynikać z szybkiego, wydajnego systemu obsługi z efektami 3D, którego użycie opiera się na wskazywaniu wariantów na ekranie dotykowym.

Zestaw odtwarza 4.1-kanałowy dźwięk przestrzenny uzupełniony wirtualnym kanałem centralnym, a technologia Sony Advanced Sound Engine pozwala na dopasowanie parametrów dźwięku do własnych upodobań i słuchanych nagrań. Urządzenie optymalizuje także odbiór radia przez tuner Digital Clarity, poprawiająca separację kanałów stereo i jakość brzmienia podczas jazdy w strefach pogorszonego odbioru sygnału UKF.

Zestaw XAV-601BT wyposażony jest w łącze Bluetooth. Może ono posłużyć zarówno do bezpiecznego prowadzenia rozmów bez używania rąk, jak i do bezprzewodowego przesyłania muzyki z odtwarzaczy MP3.

Dla większego bezpieczeństwa, zestaw XAV-601BT jest wyposażony w zdejmowany panel przedni, pozwalający błyskawicznie i skutecznie zmniejszyć ryzyko kradzieży urządzenia.

Nowy zestaw AV Sony XAV-601BT z technologią MirrorLink™. pojawi się w sklepach w Polsce na przełomie czerwca i lipca 2012 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)