Bezpiecznie pliki w chmurze z F‑Secure

Bezpiecznie pliki w chmurze z F-Secure
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.02.2012 11:44, aktual.: 08.02.2012 16:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z idącymi coraz dalej zmianami stylu korzystania z Internetu, eksplozją treści tworzonych przez użytkowników i mnożącą się liczbą urządzeń mobilnych rosną także wymagania internautów co do dostępności i łatwości dzielenia się swoimi plikami.

Nowe rozwiązanie F-Secure synchronizuje cyfrowe zasoby użytkownika w chmurze, dzięki czemu są one dostępne na każdym urządzeniu: komputerze, tablecie, smartfonie czy cyfrowym telewizorze –. w każdym miejscu i o każdym czasie. By ułatwić korzystanie z treści za pomocą wielu urządzeń, interfejs użytkownika jest identyczny dla każdego z nich. Operatorzy Internetu mogą dzięki temu rozwiązaniu udostępniać abonentom osobiste magazyny chmurowe do przechowywania, synchronizacji i dzielenia się cyfrowymi zasobami.

Dane zapisywane w Content Anywhere są zabezpieczone nieporównywalnie lepiej niż w publicznych serwisach chmurowych. –. Od ponad 20 lat specjalizujemy się w zabezpieczaniu komputerów i urządzeń mobilnych. Nasze rozwiązania już w tej chwili korzystają z naszych własnych, doskonale zabezpieczonych serwisów chmurowych, wielokrotnie sprawdzonych i przetestowanych. Jesteśmy specjalistami od zabezpieczeń w chmurze i oferujemy naszym klientom wyłącznie najlepsze rozwiązania. Nie inaczej jest z Content Anywhere, to obecnie najlepiej zabezpieczony serwis cloudowy na rynku – przekonuje Michał Iwan.

Technologia cloudowa wciąż budzi obawy o bezpieczeństwo, a przede wszystkim poufność zamieszczanych w niej danych. –. Właściwie nie ma czego się bać. Jeżeli mieszkamy w małym miasteczku, to np. przedstawiciel ubezpieczeniowy czy urzędnik w banku wie wszystko o naszych finansach, przyzwyczajeniach i innych kwestiach. Wyobraźmy sobie, że nasza chmura jest właśnie takim miasteczkiem w sieci. Nasze dane są zapisywane w formie cyfrowej i to na razie powoduje nasz podświadomy opór, ale w perspektywie 5-10 lat uporamy się z tymi obawami. Przynajmniej komputery i serwery są obiektywne i nie będą o nas plotkować, jak to bywa w małym miasteczku – mówi z uśmiechem Sean Sullivan, główny doradca do spraw bezpieczeństwa F-Secure.

Platforma Content Cloud
F-Secure Content Anywhere jest zasilany przez platformę F-Secure Content Cloud, mogącą jednocześnie służyć jako podstawa środowiska skupionego na treściach tworzonych przez użytkowników. W ciągu bieżącego roku zostaną ogłoszone kolejne dodatki do platformy. Content Anywhere będzie dostępny w ofercie wybranych operatorów Internetu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)