Bezpieczne i komfortowe życie dzięki technologii Smart Home

Bezpieczne i komfortowe życie dzięki technologii Smart Home

Bezpieczne i komfortowe życie dzięki technologii Smart Home
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.03.2017 12:14

Budując dom lub kupując mieszkanie spełniamy jedno z największych marzeń w życiu. Jednocześnie zwracamy ogromną uwagę na to, aby mieszkać praktycznie i wygodnie. Coraz częściej pomagają nam w tym nowoczesne technologie. Smart Home marki Ferguson jest jedną z nich. Czy zastanawiałeś się nad tym, dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Rozwój nowoczesnych technologii jest nierozerwalnie połączony z szeroko rozumianym budownictwem mieszkaniowym oraz przemysłowym. Postęp technologiczny jest widoczny nie tylko w postaci designerskiego RTV i AGD, ale również systemów, które pozwalają sprawnie, komfortowo, bezproblemowo i przede wszystkim zdalnie zarządzać wszystkimi urządzeniami, które we wnętrzach się znajdują. Smart Home nie jest technologią wyłącznie dla bogatych i obeznanych w nowinkach technicznych – jest rozwiązaniem modułowym, na które może sobie pozwolić praktycznie każdy.

Czym właściwie jest Smart Home?

Słysząc po raz pierwszy o systemie inteligentnego domu błędnie możemy kojarzyć to rozwiązanie wyłącznie z systemem kamer dzięki którym możemy dowolnie obserwować, co się dzieje we wnętrzu oraz w najbliższym otoczeniu domu. W rzeczywistości potencjał domowej automatyki jest znacznie większy. Warto sobie uświadomić, że w tradycyjnym domu lub mieszkaniu instalacje sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, klimatyzacją, roletami czy systemem audio były niezależne od siebie oraz sterowane oddzielnie. Wymagało to od użytkownika nie tylko cierpliwości, ale również poświęcenia dużej ilości czasu, aby wszystkie systemu opanować. Technologia Smart Home jest rozwiązaniem, które pozwala scalić sterowanie instalacjami poprzez jeden inteligentny system. Ogromnym plusem Smart Home – oprócz łączności bezprzewodowej jest możliwość montażu na każdym etapie użytkowania budynku lub mieszkania. Przy pomocy inteligentnych rozwiązań zyskasz możliwość kontrolowania alarmu, oświetlenia czy podglądu monitoringu lub czujników czadu.

Montaż, rozbudowa oraz zasada działania

Niezwykle ważną zaletą systemu Smart Home jest jego modułowość. To właśnie dzięki niej możliwe jest zindywidualizowanie systemu oraz dopasowanie go do infrastruktury obiektu oraz preferencji użytkownika. Do podstawowego zestawu Smart Home Security Kit, który kosztuje kilkaset złotych i obejmuje takie urządzenia jak:

- HUB (centralę sterującą),
- czujnik wielozadaniowy tzw. kontraktron,
- czujnik temperatury i wilgotności,
- czujnik ruchu,
- pilot do uzbrajania i rozbrajania systemu.

W każdej chwili można dokupić urządzenia pozwalające na zwiększenie efektywności systemu. Dodatkowo inwestor może zainstalować chociażby:

- kamerę zewnętrzną z systemem wykrywania ruchu,
- inteligentne kamery wewnętrzne,
- czujkę dymu,
- czujnik czadu,
- czujnik zalania.
- czujnik gazu

Technologia Smart Home jest na tyle intuicyjna, że można ją zainstalować samemu, bez konieczności wzywania fachowca do konfiguracji systemu. Wszystko łączy się ze sobą automatycznie, a sercem systemu jest tzw. HUB, którego zadaniem jest koordynacja pracy systemu oraz pozostałych urządzeń.

System Smart Home marki Ferguson jest bezprzewodowy, przekłada się to na szybkość montażu oraz jego skuteczność. Cała komunikacja jest bezproblemowa i trwała, a to dzięki ZigBee – protokołowi pozwalającemu na sprawne komunikowanie się urządzeń, nawet wtedy, gdy jedno z nich jest uszkodzone. Użytkownik nawet w przypadku usterki ma pełną możliwość sterowania systemem – zdalnie lub na miejscu. ZigBee gwarantuje także energooszczędność, bowiem urządzenia pracujące w tym standardzie zużywają bardzo mało energii.

Smart Home – mieszkaj bezpiecznie i komfortowo

Systemy inteligentnego domu już dawno przestały kojarzyć się wyłącznie z luksusem. Dziś niejednokrotnie należą do podstawowego wyposażenia domów i mieszkań, a osoby korzystające z urządzeń mobilnych (laptop, tablet, telefon) mogą kontrolować zdalnie to, co się dzieje w miejscu zamieszkania. Dzięki Smart Home możemy w prosty oraz ciekawy sposób zwiększyć komfort mieszkania, ale również zagwarantować sobie i pozostałym domownikom bezpieczeństwo. W jaki sposób?

Kamery HD– eleganckie, dobrze wykonane, proste w montażu i obsłudze oraz wyposażone np. w mikrofon pozwolą łatwo kontrolować wnętrze domu oraz otoczenie. Dzięki temu wszyscy domownicy są bezpieczni, a potencjalni włamywacze mają tylko iluzoryczne szanse wtargnięcia na posesję jako niezauważeni.

Bogaty asortyment czujników – to właśnie dzięki nim będziemy mogli spać spokojnie i wyjeżdżać na wakacje bez obaw. Czujniki ruchu poinformują nas o obecności kogoś w domu, kontraktron o próbie otwarcia okien, drzwi lub bramy. Czujniki dymu, czadu czy gazu mogą uchronić nas od śmierci. Dzięki czujnikowi zalania zostaniemy natychmiast poinformowani o tym, że sąsiad zalewa nam łazienkę.

Jednym z ciekawszych rozwiązań systemu marki Ferguson jest inteligentne gniazdko - Smart WiFi Plug, które pozwala na zdalne sterowanie danym urządzeniem, np. żelazkiem lub czajnikiem.

System inteligentnego domu Smart Home Security Kit wraz z dodatkowym oprzyrządowaniem to rewelacyjny sposób na to, aby nasz dom czy mieszkanie uczynić prawdziwą oazą spokoju oraz bezpieczeństwa. Uzyskując możliwość zdalnego monitoringu naszej przestrzeni życiowej i komfort automatyzacji prostych, codziennych czynności.

Więcej informacji na temat systemu można znaleźć na stronie producenta: http://www.ferguson-digital.eu/category/smart-home/

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)