Będzie nowy Windows Home Server

Będzie nowy Windows Home Server

Będzie nowy Windows Home Server
Źródło zdjęć: © Microsoft
06.09.2008 10:00, aktualizacja: 08.09.2008 09:25

Po wydaniu dodatku Power Pack 1 dla Windows Home Server, zespół odpowiedzialny za rozwój systemu postanowił skupić się na kolejnej edycji OSu.

Jedną z najczęściej krytykowanych przez użytkowników funkcjonalności systemu jest fakt, iż w Windows Home Server można utworzyć maksymalnie dziesięć kont użytkowników oraz to, że narzędzie Windows Home Server Connector można zainstalować na maksymalnie 10 komputerach pracujących pod kontrolą Windows XP lub Windows Vista.

Microsoft otrzymując opinie od użytkowników dostrzegł problem i zdaje sobie sprawę, że w niektórych gospodarstwach domowych może znajdować się więcej niż dziesięć komputerów. Dla tych osób skierowany jest system Windows Small Business Server.

Zespół odpowiedzialny za rozwój WHS obecnie zbiera opinie od użytkowników i zapowiedział na łamach oficjalnego bloga WHS, iż ma w zamiarach przygotowanie kolejnej wersji systemu. Dla tych użytkowników, którzy nie potrzebują licencji umożliwiającej tworzenie więcej niż 10 kont przeznaczona będzie dotychczasowa edycja podstawowa systemu. Oprócz tego zostanie stworzona nowa wersja OSu - Windows Home Server dla użytkowników zaawansowanych, gdzie limit ten zostanie zwiększony. Do jakiej liczby? Tego niestety jeszcze nie wiadomo.

Nie jest znana data premiery nowej odsłony WHS.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)