Beddit - masz problemy ze snem? To ci pomoże!

Beddit - masz problemy ze snem? To ci pomoże!14.08.2013 15:04
Beddit - masz problemy ze snem? To ci pomoże!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Beddit to urządzenie które bada i obserwuje przebieg snu użytkownika i zebrane w ten sposób dane przesyła do aplikacji dostępnej na smartfony. Projekt wystartował właśnie na platformie Indiegogo i czeka na wsparcie inwestorów.

Kiedy śpisz, Beddit automatycznie śledzi przebieg snu, częstość akcji serca i rytm oddechu. Dodatkowo bada także nasze ruchy i chrapanie - a wszystkie te zebrane dane zestawia z aktualnie panującymi w sypialni warunkami, takimi jak hałas czy oświetlenie.

Beddit przesyła wyniki swojej analizy na nasze urządzenie mobilne przy pomocy łączności Bluetooth. Rano możemy sprawdzić przebieg naszego snu - m.in. zobaczyć, w którym momencie wchodziliśmy w kolejne fazy snu, albo kiedy nasze serce biło najwolniej. Tylko co potem zrobić z takimi danymi? Producent informuje, że oprócz zaspokojenia naszej ciekawości, ta wiedza pozwoli nam podnieść jakość naszego wypoczynku. Nie sprecyzował jednak jak ma to wyglądać w praktyce.

288769336095881363
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Same urządzenie przypomina cienkie pasmo materiału, które umieszczamy pod prześcieradłem - nie musimy zakładać na siebie żadnych dodatkowych czujników. Na razie nie wiadomo kiedy gadżet wejdzie do sprzedaży.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)