Beddit - masz problemy ze snem? To ci pomoże!

Beddit - masz problemy ze snem? To ci pomoże!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.08.2013 15:04

Beddit to urządzenie które bada i obserwuje przebieg snu użytkownika i zebrane w ten sposób dane przesyła do aplikacji dostępnej na smartfony. Projekt wystartował właśnie na platformie Indiegogo i czeka na wsparcie inwestorów.

Kiedy śpisz, Beddit automatycznie śledzi przebieg snu, częstość akcji serca i rytm oddechu. Dodatkowo bada także nasze ruchy i chrapanie - a wszystkie te zebrane dane zestawia z aktualnie panującymi w sypialni warunkami, takimi jak hałas czy oświetlenie.

Beddit przesyła wyniki swojej analizy na nasze urządzenie mobilne przy pomocy łączności Bluetooth. Rano możemy sprawdzić przebieg naszego snu - m.in. zobaczyć, w którym momencie wchodziliśmy w kolejne fazy snu, albo kiedy nasze serce biło najwolniej. Tylko co potem zrobić z takimi danymi? Producent informuje, że oprócz zaspokojenia naszej ciekawości, ta wiedza pozwoli nam podnieść jakość naszego wypoczynku. Nie sprecyzował jednak jak ma to wyglądać w praktyce.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Same urządzenie przypomina cienkie pasmo materiału, które umieszczamy pod prześcieradłem - nie musimy zakładać na siebie żadnych dodatkowych czujników. Na razie nie wiadomo kiedy gadżet wejdzie do sprzedaży.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)