Becker revo - szybka i cienka nawigacja

Becker revo - szybka i cienka nawigacja

Becker revo - szybka i cienka nawigacja
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.11.2012 13:18, aktualizacja: 07.11.2012 15:54

Na polskim rynku debiutują dwa nowe urządzenia nawigacyjne marki Becker: revo.1 i revo.2. Urządzenia mierzą zaledwie 7 milimetrów grubości, wyposażono je w pojemnościowy, dotykowy ekran o przekątnej 5 cali, a także w aktywną stację dokującą Becker ModuClick, w której został umieszczony "mózg" urządzenia.

Dzięki systemowi automatycznego startu Becker ProActive urządzenie jest gotowe do drogi jeszcze zanim zostanie włączony silnik pojazdu. Dodatkowo model revo.2 został wyposażony w mapy i funkcje nawigacyjne dla samochodów ciężarowych i kamperów.

Becker revo to pierwsze produkty na rynku stworzone w oparciu o modułową budowę. Płaska obudowa ekranu, o grubości 7 mm, została wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej i wykończona lakierowanymi elementami. Elementy sterujące urządzenia nawigacyjnego zostały oddzielone od wyświetlacza i umieszczone w aktywnej stacji dokującej. Stały się w ten sposób podstawą systemu automatycznego startu Becker ProActive.

System automatycznego startu samodzielnie włącza urządzenie i aktywnie oblicza trasę z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej zanim kierowca wsiądzie do samochodu. Jak to możliwe? Z jednej strony układ nawigacyjny urządzenia pozostaje na stałe w samochodzie i dzięki systemowi automatycznego startu samodzielnie wykonuje zadania, które normalnie musi wykonać kierowca przed wyruszeniem w trasę: włączenie, określenie lokalizacji, pobranie informacji drogowych. Z drugiej strony urządzenie uczy się i zapamiętuje przyzwyczajenia kierowcy i stałe cele dzięki zastosowaniu funkcji inteligentnej nawigacji. Następnie funkcja Becker SmartGuess aktywnie oblicza oczekiwaną trasę zależnie od dnia i godziny.

Kierowca wsiada do samochodu, mocuje ekran w aktywnej stacji dokującej ModuClick, a następnie jednym kliknięciem uruchamia już przygotowaną, optymalnie wyznaczoną trasę z uwzględnieniem wszystkich ważnych funkcji.

Usługi Becker Link2Live umożliwiają wyświetlanie ważnych informacji w czasie rzeczywistym i są wsparciem dla tradycyjnych komunikatów TMC oraz interaktywnego asystenta kierowcy SituationScan. Dostęp do Internetu jest możliwy dzięki połączeniu poprzez Bluetooth (z profilem DUN) z telefonem komórkowym. Pozwala to na otrzymywanie aktualnych informacji o sytuacji na drodze zarówno w mieście jak i poza nim po uruchomieniu funkcji Live Traffic. Dodatkowo zaawansowane wyszukiwanie punktów POI umożliwia wyszukiwanie celów specjalnych znajdujących się w okolicy, takich jak restauracje, stacje benzynowe, sklepy i wiele innych.

Urządzenia Becker revo zostały wyposażone w mapy 45 krajów Europy z darmową Dożywotnią Aktualizacją Map oraz darmowym Dożywotnim Premium TMC (w tym HQ TMC). Urządzenia wejdą do sprzedaży w grudniu 2012 r. w sugerowanych cenach detalicznych: Becker revo.1 1599 zł, Becker revo.2 1799zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)