Becker Ready 50 CEE i Ready 43 Traffic V2: nawigacje na Europę Centralną

Becker Ready 50 CEE i Ready 43 Traffic V2: nawigacje na Europę Centralną

Becker Ready 50 CEE i Ready 43 Traffic V2: nawigacje na Europę Centralną
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.11.2011 14:01

Becker Ready 50 CEE i Ready 43 Traffic V2 to urządzenia zaprojektowane dla kierowców z centralnej części Europy. Nie każdy decyduje się na jazdę samochodem na długich dystansach, dlatego urządzenia posiadają mapy tylko 19 krajów.

Oba urządzenia zostały wyposażone w dożywotnio opłacone TMC w Polsce oraz rozbudowane funkcje wspomagające nawigację. Są to m. in. funkcja „uczącej się”. nawigacji, widok terenu 3D z trójwymiarowymi charakterystycznymi budynkami, blokowanie odcinków dróg oraz omijanie natężenia ruchu. Dodatkowo Ready 50 CEE posiada interaktywnego asystenta kierowcy SituationScan oraz szybki odbiornik komunikatów o ruchu drogowym HQ TMC.

Największym problemem kierowców jest omijanie korków, dlatego oba urządzenia zostały wyposażone w dożywotnio opłacone TMC Premium na Polskę. Oprócz powiadomień o stojących korkach i spowolnieniach w ruchu urządzenie informuje również o wypadkach, zdarzeniach atmosferycznych (np. silnych burzach), robotach drogowych, ograniczeniach w ruchu, zamkniętych pasach i ulicach. Każdy rodzaj zdarzenia jest oznaczony oddzielną ikoną, dzięki czemu kierowca zna przyczynę opóźnienia, łatwiej mu ocenić sytuację i zdecydować się na objazd lub przeczekanie. Dodatkowo Ready 5. CEE posiada nowy odbiornik wiadomości o ruchu drogowym HQ TMC, który zwiększa zasięg i szybkość odbioru komunikatów nawet w przypadku znacznej odległości od stacji nadawczej.

„Ucząca się” nawigacja
Nowe urządzenia nawigacyjne marki Becker nie tylko biorą pod uwagę historyczne dane o ruchu drogowym przy kalkulacji trasy, ale również gromadzą nowe dane podczas podróży, ucząc się najlepszych tras w zależności od dnia tygodnia i godziny. Następnie dane są przetwarzane na anonimowe i łączone z danymi zebranymi od innych użytkowników. Dzięki regularnej aktualizacji urządzenia kalkulowane trasy będą coraz szybsze i wygodniejsze oraz odpowiednio dobrane w zależności od pory dnia i godziny. Oznacza to, że podróż będzie szybsza, mniej stresująca i zużyje się na nią mniej paliwa. Aby przystąpić do bezpłatnego programu wymiany danych wystarczy się zalogować w programie Content Manager. Udział nie jest obowiązkowy, ale rezygnacja oznacza niemożliwość pobierania pakietów aktualizacji. Zebrane dane mogą również zostać łatwo skasowane z pamięci urządzenia.

Becker Ready 50 CEE i Ready 43 Traffic V2 to pierwsze urządzenia z serii podstawowej dla Europy Centralnej, które posiadają pełną wersję grafiki 3D. Widok krajobrazu i wiaduktów został rozbudowany o charakterystyczne trójwymiarowe budynki, dzięki czemu łatwiej poruszać się po centrach dużych miast. Dodatkowo rzeczywisty widok skrzyżowań został ulepszony aby ułatwić skompilowane manewry, szczególnie na dużych węzłach komunikacyjnych. Pozwala to na wyeliminowanie stromych podjazdów, ostrych zakrętów lub niebezpiecznych przejazdów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)