BD‑A1040 - najnowszy odtwarzacz Blu‑ray 3D Yamahy z serii Aventage

BD-A1040 - najnowszy odtwarzacz Blu-ray 3D Yamahy z serii Aventage
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.10.2014 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Yamaha prezentuje swój najnowszy odtwarzacz Blu-ray, przekonujący wysokiej jakości dźwiękiem, świetnym obrazem i funkcjonalnością.

Odtwarzacz BD-A104. czerpie z doświadczenia swoich poprzedników, a jednocześnie perfekcyjnie dopełnia linię zaawansowanych i stylowych amplitunerów AV z serii Aventage.
Jednym z magnesów są niezwykle praktyczne funkcje sieciowe. BD-A104. jest wszechstronną konstrukcją, która pozwala łączyć się w dowolny sposób z niemal każdym źródłem dźwięku. Urządzenie umożliwia odtwarzanie nagrań z serwera DLNA, kompatybilne jest z YouTube Leanback i zapewnia dostęp do utworów zgromadzonych na koncie Dropbox. Dzięki aplikacji kontrolnej, muzykę można przesłać np. z iPhone'a, iPada, a także telefonu lub tabletu z Androidem. Możliwości strumieniowania muzyki rozszerzają technologie bezprzewodowe Bluetooth i Wi-Fi, a także obsługa Wireless Direct, która - podobnie jak Bluetooth - nie wymaga łączenia się z routerem. Funkcji sieciowych BD-A1040 dopełnia obsługa technologii Miracast, pozwalająca odtwarzać materiał multimedialny ze smartfona lub tabletu.
W konstrukcji urządzenia wykorzystano symetryczny projekt obwodu audio i tryb Pure Direct. To drugie rozwiązanie maksymalnie skraca ścieżkę sygnałową, gwarantując najwyższej jakości brzmienie. Ponadto projektanci zastosowali zaawansowane przetworniki C/A 19. kHz/32 bity, dzięki którym odtwarzacz wydobywa maksimum potencjału zakodowanego w plikach wysokiej rozdzielczości ALAC, FLAC 192 kHz/24 bity oraz płytach SACD. BD-A1040 zapewnia także najwyższej jakości obraz i obsługuje wszelkie dostępne nośniki wideo, w tym najnowszy format Blu-ray 3D, a także płyty DVD ze zdjęciami oraz plikami wideo w rozdzielczości 1080p. Wysoką jakość obrazu zapewniają technologie x.v.Colour i Deep Colour oraz funkcja redukcji szumu wideo.
Po podłączeniu do internetu użytkownik zyskuje możliwość korzystania z funkcji BD-Live. Łatwość sterowania to zasługa wielojęzycznego wyświetlacza ekranowego GUI, a także obsługi HDMI CEC, dzięki czemu odtwarzacz włącza się i rozpoczyna odtwarzanie po naciśnięciu jednego przycisku Scene w amplitunerze AV. Skonfigurowanie urządzenia pod kątem łączności sieciowej ułatwia specjalny kreator konfiguracji, a także automatyczna konfiguracja bezprzewodowa dzięki WPS.

Odtwarzacz Yamaha BD-A104. jest już dostępny w sprzedaży. Nabywcy mają do wyboru jedną z dwóch wersji kolorystycznych: czarną lub tytanową. Poglądowa cena detaliczna odtwarzacza wynosi 1999 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także