Baza danych skradzionych dzieł sztuki udostępniona przez Interpol

Baza danych skradzionych dzieł sztuki udostępniona przez Interpol

Baza danych skradzionych dzieł sztuki udostępniona przez Interpol
Źródło zdjęć: © Interpol
07.09.2009 21:00, aktualizacja: 08.09.2009 11:32

Interpol udostępnił on-line bazę Stolen Works of Art na temat skradzionych dzieł sztuki - czytamy na stronie Komendy Głównej Policji.

Stolen Works of Art to największa na świecie baza danych zawierająca informacje o blisko 3. 000 skradzionych i poszukiwanych przez Interpol przedmiotach sztuki i dobrach kultury, utraconych na szkodę wielu krajów.
Dotychczas prawo jej przeszukiwania posiadali jedynie funkcjonariusze i pracownicy policji oraz innych organów ścigania, posiadający dostęp do systemu łączności Interpolu. Obecnie po zalogowaniu się na zastrzeżoną stronę internetową www.interpol.int i wprowadzeniu hasła dostępu, będą z niej mogły również skorzystać osoby pracujące w instytucjach kultury (ministerstwa, muzea, galerie), a także kolekcjonerzy, antykwariusze, pracownicy domów aukcyjnych oraz innych kompetentnych instytucji. Dzięki temu "_ nieuczciwy sprzedawca lub nabywca nie będzie mógł teraz twierdzić, że nie miał możliwości sprawdzenia, czy dany przedmiot jest kradziony _".

Hasło dostępu można otrzymać po wcześniejszym wypełnieniu i przesłaniu odpowiedniegoe formularza zgłoszeniowego (trzeba będzie wpisać tam swoje dane, między innymi: imię, nazwisko, obywatelstwo, datę i miejsce urodzenia, numer paszportu, nazwę kraju z którego wnioskodawca pochodzi, adres, telefon, nazwę instytucji, którą reprezentuje, informację czym się zajmuje), dostępnego na stronie internetowej Interpolu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)